Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören “izindeyiz Ata’m”

Rekreasyon Derneği Başkanı

Harika Ören “izindeyiz Ata’m”

Haber : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın 100’üncü yılı Kutlamaları ile ilgili olarak yazılı bir mesaj yayınladı.

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören yazılı demecinde ;

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

100 yıl önce bugün,23 Nisan 1923 Cuma günü Güneş, bağımsızlık, demokrasi ve eşitliğe doğdu. Türkiye Büyük Milllet Meclisi bir asırdır, Türk Ulusu’na hizmet ediyor.

1881 yılında Selanik’te doğan bir çocuğun ülke sevgisi, tükenmeyen enerjisiyle sürdürdüğü çalışma azmi, kararlılığı hayallerinin yolunu aydınlattı. 100 yıl sonra Türk Milleti, Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda aynı kararlılıkla bağımsızlık yolunda yürümeye devam ediyor.

Ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, halkıyla canlar pahasına kazandığı ulusal egemenliği Türk Çocuklarına ‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’’ olarak armağan etti. Bayram günümüzde tüm Dünya’da kabul edildi.

Bugün içinde bulunduğumuz sınav bizlere sağlık, özgürlük, bağlılık, ailenin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha canımızı acıtarak anlatıyor. T.B.M.M. Kuruluşunun 100. Yılı’nı; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ımızı bu yıl evlerimizden kutluyoruz. TUTSAK olmadan ÖZGÜR olmanın ANLAMI bilinmez ya! Her şeyin bir SEBEBİ vardır. Bizler bugün 100.Yıl’ı gönlümüzce, sokaklarda, okullarda, meydanlarda kutlayamıyorsak eğer çok önemli bir sebebe işaret ettiğini görüyorum. Yarının büyükleri çocuk ve torunlarımıza bundan daha iyi bir örnek gösteremezdik.

Evlerinde kaldılar. Covid-19 a esir oldular. Çünkü dışarıda düşmanla doktor ve sağlıkçılarımızın amansız bir savaşı var. Onları koruma adına bile olsa, pencerelerinden dışarıya bakmaya mahkumlar. ESİR OLMAK ne demek? Yaşıyorlar. Duyumsuyorlar. GÜN BUGÜN işte tam da BUGÜN! Onlara bir milletin esaretten kurtulma mücadelesini, T.B.M.Meclisi’nin ve kurucusu ATATÜRK”ün, Türk halkıyla birlikte yaptığı mücadeleyi ANLATMA GÜNÜ! Emin olun, pencereden dışarıya bakmaya mahkum olmuşken son derece NET olarak içselleştirecek ve daha iyi anlayacaklardır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ımızın 100. Yılı kutlu olsun. 100 yıl önceki kararlılık, azim ve umutla izindeyiz Ata’m!” dedi.

*****

Önceki

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Sonraki

Sanata 51 Yılını adamış Ressam : Veysel Kubat

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar