Rek.Der Başkanı Harika Ören “Babalar Günü”nü Kutladı

Rek.Der Başkanı Harika Ören

“Babalar Günü”nü Kutladı

Haber : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika ÖrenBabalar Günü” dolayısıyla y azılı olarak bir mesaj yayınladı. Harika Ören mesajında;

“Sevgili babalar ve baba adayları, Babalar Günü’nüzü gönülden kutlarken, çocuğunuza ihtiyacı olan sevgiyi ve rehberliği veren bir baba olmanın önemli bir rol model olduğunu biliyorsunuz varsayıyorum.

Sorularını cevaplayabiliyor, desteğe, tavsiyeye ihtiyacı olduğunda verebiliyor, yanında olabiliyor, akıl yürütmelerine doğru yön verebiliyor, sarılabiliyorsanız, ne mutlu size.

İmkansızın olmadığını, hak yemeden yaşamayı, insana saygıyı, kadına sevgiyi, korumacı olmayı, adil davranmayı, empati yapmayı, sorunlarını şiddetten uzak, konuşarak çözmeyi, ayakları üzerinde durmayı öğrettiğiniz bir oğlunuz varsa ne mutlu size.

Oğlu olmaktan gurur duyulan bir baba olmanın gururunu yaşıyorsanız, ne mutlu size.

Ve babanız hayattaysa ziyaretine gidebiliyor, sesini duyabiliyor, elini öpebiliyorsanız ne mutlu size.

Bir zamanlar çocuk olduğunuzu unutmayın. Sevgiyle gözlerinin içine bakarak dinleyin, konuşun, sorun, konuşturun, anlayın ve anlatın lütfen. Yermeyin, övün. Kızmayın, öğretin. Deneyin. Bir daha deneyin. Sakın ola ki darılmayın. Şevkatle sarılın.

Siz bunları babanızda bulamamış olabilirsiniz. Zaman değişti. Çocuk yapmanın değil, yol gösterici olma sorumluluğunu yüklenerek çocuk yetiştirmenin zamanıdır. Oğullarımız, kızlarımız ülkemizin geleceği, yarının büyükleri olmaya adaydırlar.

Ebediyete intikal etmiş, bize Cumhuriyeti armağan eden Türk’ün babası Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ülkesi için canlarını veren şehit babalarımızı, Corona virüs salgınında yaşamını yitiren sağlıkçı babalarımızı, bugün yanımızda olmayan babalarımızı rahmetle anıyorum.

Babalar Günü’nüzü gönülden kutluyorum.

Harika Ören 

2020/2023 Rekreasyon Derneği Başkanı’’ dedi.

Read Previous

“Benİstanbul” Fotoğraf Sergisi Açıldı

Read Next

Babalarla, Unutulmaz Anılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: