Harika Ören “Kadın, Yaşayan bir Mucizedir”

Harika Ören “Kadın, Yaşayan bir Mucizedir”

Haber : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören, 8 Mayıs Dünya Anneler Günü‘nü yayınladığı bir mesajla kutladı.

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören mesajında ; “Yaşayan mucizedir; kadın ve kadınlar şiddet görmeye öldürülmeye devam ederken, kız çocuk evlilikleri sürerken, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçilmişken…. Anneler Günü kutlamak; içime sinmiyor.

Kurtuluş Savaşı ve sonrasında Türk milletini var eden Türk KADINI’dır

Başkomutan, ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK; silah arkadaşlarıyla birlikte Kurtuluş Savaşını verirken, güç aldığı daima yanı başında olan Türk kadınını hiç bir zaman unutmamıştır. Askere aşını pişiren, üniformasını diken, yaralıları tedavi eden, şevkatle avutan, çorabını ören, ay ışığını yol belleyip sırtında mermi taşıyan, kara sabana koşulup tarlasını sürerken bir yandan sırtında evladını emziren, bitmez tükenmez görünen zor-acı günlerin çaresizliğinde tüm varlığıyla cephede yer alan kahraman TÜRK KADINI, TÜRK ANASI’ na gereken önemi vermiştir.

Dünya’nın kabul ettiği, büstleriyle hatıra ve saygı köşeleri oluşturduğu eşsiz bir devlet adamı ATATÜRK Türk kadınının toplum içerisindeki etkin rolünü, Devrimlerini ancak yüce yürekli, erkeğine destek Türk kadınlarıyla yola çıkarak gerçekleştirebileceğini öngörmüştür. Bilgiyle donatılan her kız çocuğunun ülkenin toprağına bereket, gök kubbesine yıldız olacağını bilmiştir.

ANALARIN vatan toprağımızda kanları, canları vardır. Kurtuluş Savaşı’nda koca yürekli kahraman kadınlarımız, Nene Hatun, Kara Fatma (Seher), Satı Kadın (Çırpan), Çete Emir Ayşe, Nezahat Onbaşı, Halide Edip Adıvar, Sultan Hanım, Domaniçli Habibe, Süreyya Sülün Hanım, Şerife Bacı,Tayyar Rahime, Halime Çavuş, Hafız Selman İzbeli ve onlarca adsız kahraman yürekli Türk kadınını bir kez daha minnetle anıyorum.

Kadınlarımız şimdi erkeklerle omuz omuza, sağlık savaşı vermekteler. Maske takmaktan yara olan yüzleri, 12 saat yerine 20 saate varan çalışma süreleri, su içmeye, tuvalet ihtiyacını gidermeye zaman bulamadan nefessiz çalışmaları; çocuklarından, aile yakınlarından uzak durma mecburiyetleri; insanların tedbirsizliğini çok ağır bedellerle ödüyor olmaları ve yüksünmeden verdikleri emeğin karşılığını alamamaları…İçime sinmiyor.

Yaşayan mucizedir; kadın. “Türk kadını vefakar, fedakar, cefakardır’’ vurgusunu yapan Mustafa Kemal Atatürk, bunu görmüş ve söylemiştir.Biliyorum ki Türk analarının yetiştirdiği pırlanta gibi çocuklarımız ve gençlerimizle ülkem güzel günlere yürüyecektir.

Öncelikle sağlıkçı kadınlarımız olmak üzere, ülkemin tüm kadınlarımın ANNELER GÜNÜ’nü kutluyorum ve diyorum ki her gün bizimdir.” dedi.

*****

Read Previous

Kadir Gecesi; Kutlu, tüm dualarınız kabul olsun…

Read Next

9 Mayıs 2021 Pazar İftarda Ne Yemeli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: