Harika Ören “Babalar Günü Kutlu Olsun”

Harika Ören “Babalar Günü Kutlu Olsun”

Haber : Kemal Gönüleri

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören ; BABALAR GÜNÜ dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajında;

“Sevgili babalar, baba adayları, Babalar Günü’nüzü gönülden kutluyorum.

Bugün varlığınızın sebebi babanızın elini öpmeye gidebiliyorsanız ve çocuklarınız sizi ziyarete koşuyor, arıyorsalar çok şanslısınız.

Bir çocuk için babası, gücün simgesidir. Sevgiyle sarılacağı, yolundan yürüyeceği, desteğini, sevgi ve şefkatini hissetmekten mutluluk duyacağı en güvenli sığınak, yolu gözlenen kocaman bir olgudur.

Baba, kızdığında titreten, okşadığında gevşeten, sorgusuzca ardına düşülen, yaşam tecrübelerinden yararlanılacak, hayat hikayeleri göz kırpmadan dinlenecek, örnek alınacak koca bir güçtür.

Ebeveyn olmak zordur. Babalık yapmak zor iştir. ‘babamm!’ diyen bir ufaklığın verdiği yaşam sevincini yaşarken adımlayarak öğrenilir. Çocuk olgusu, cinsiyetsizdir. Bilseniz, ‘Bir oğlum olmalı’ diye dua eden baba adaylarının, kız çocuklarından gördükleri o karşılıksız sevgi ve hayranlığın tadını ne çok babadan dinledim.

Kocaman, soran gözlerle babasına yönelen, elini sıkıca yakalayıp, sıcak avucuna sığınan, çocuklarınızın size daima ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Sevginizi gösterin. Onları gözlerinin içine bakarak dinleyin, konuşun, sorun. Anlayın ve anlatın lütfen. Yermeyin, övün. Kızmayın, öğretin. Deneyin. Bir daha deneyin. Sakın ola ki darılmayın. Çocuk yapmak değil, marifet yol gösterici olma sorumluluğunu yüklenmektir. Bir zamanlar siz de çocuktunuz, lütfen unutmayınız.

Ebediyete intikal etmiş, bize bu günlerimizi armağan eden Türkiye Cumhuriyeti babası Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ülkesi için canlarını veren şehit babalarımızı, Corona virüs salgınında yaşamını yitiren sağlıkçı babalarımızı, bugün yanımızda olmayan babalarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

Harika Ören

2020/2022 Rekreasyon Derneği Başkanı

Rekreasyon Derneği Hakkında

Rekreasyon Derneği, 1959 yılında kurulan 61 yıllık, Cumhuriyet’in rekreasyon alanında kurumsallaşmaya yönelik örgütlü ilk sivil toplum hareketidir. Rekreasyon Derneği Kurucu Başkan’ı Lerzan Bengisu (1906-1978)dur. Harika Ören Rekreasyon Derneği (2020/2022) 6. Başkanıdır.

61 yıldan beri etkin olan Rekreasyon Derneği’nin kurulmasından 20 yıl sonra Rekreasyonun akademik boyutunun gelişimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, Beden eğitimi, Spor ve Rekreasyon bölümünün 1979 yılında kurulmasıyla devam eder.

Rekreasyon bilim dalı olarak kabul görüp, üniversitelere girince, değişen yaşam koşullarına ve değerlerine göre, rekreasyon alternatifleri çoğalır. Üniversitelerimizde; Rekreasyon Bölümü, Rekreasyon Anabilim Dalı bölümlerinin, Turizm Rekreasyonu ve Eğlence Yönetimi Bilim Dalı;

Terapötik Rekreasyon Bilim Dalı; Park ve Rekreasyon Yönetimi Bilim Dalı; Açık Alan Rekreasyonu ve Kaynak Yönetimi Bilim Dalı; Rekreasyonel Spor Yönetimi Bilim Dalı Bölümlerini aynı zamanda, Fiziksel, Turistik, Kitlesel, Bireysel, Ticari, Sosyal, Sanatsal Rekreasyon ve Rekreatif Animasyon olarak kimlik kazandığını gözlemliyoruz.

Rekreasyon her geçen gün daha çok alanda etkinleşiyor çünkü yaşam ‘’Rekreatif Etkinlikler’’den oluşuyor.

*****

Read Previous

Fransızca Çeviri Ödülleri Açıklandı

Read Next

Ünlü Yazar Nazlı Eray’ın Sergisi Bodrumda

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: