Gelecek ve Anneler…

Gelecek ve Anneler…

Rekreasyon Derneği Başkanı ressam, yazar Harika Ören, Anneler günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Rekreasyon Derneği Başkanı Ören mesajında;

“Cumhuriyet’in 100. Yılında edinimlerini Atatürk’ün öngörüsüyle kazanmış Türk Kadınının çocuklarına geleceğini armağan edeceği bir Anneler Günü yaşayacağız. Kendimizin ve çocuklarımızın kaderini belirleyeceğiz.

Depremde elim bir şekilde yaşamını kaybeden annelerin,

Her gün işlenen kadın cinayetleriyle yaşamını kaybeden annelerin,

Saçını süpürge ederek, evde işte çalışan emekçi annelerin çocuklarına;

Okula gidemeyen 3.5 Milyon çocuğa,

Çocukken gelin edilen 200 bin çocuğa,

2 milyon işçi çocuğa,

Yoksulluk içinde ihtiyaçlarına ulaşamayan binlerce çocuğa borçluyuz.

Biz kadınlar, çocuklarımızın, kızlarımızın oğullarımızın dünya düzenine uygun bilimsel eğitim alabilmeleri, hak-hukuk-adaletli bir ülkede eşit yaşam haklarına sahip olabilmeleri, güvenli bir yaşam sürebilmeleri için; 14 Mayıs 2023 Pazar günü sandığa gittiğimizde oyumuzun onların geleceğini, biz kadınların geleceğini belirleyeceğini unutmayalım.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında bir kez daha özgürlüğümüzü ellerimizle kendimize ve çocuklarımıza hediye edeceğimiz bir güne imza atmanın gururunu yaşamamız dileğimle; ebediyete intikal etmiş annelerimize özlem rahmetle, günümüzü en anlamlı şekilde değerlendirebilmemiz umuduyla…

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören’’ dedi.

*****

Önceki

ANALAR GÜNÜ DESTANI

Sonraki

Miniklerin Islak Keçe Sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar