Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü

Haber : Kemal Gönüleri

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören, yazılı bir bildiri yayınladı. Bildiriyi aynen yayınlıyoruz;

“Öğretmenler! Genç beyinlere insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi ve bağımsızlık onurunu öğretin. Der Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yurdumuzun dört bir yanına, ışığını ve ideallerini götüren, bu yolda ömür geçiren, saçları ağıran öğretmenlerimiz; gencecik kadın- erkek öğretmenlerimiz; koşullarını iyileştiremediğimiz, can güvenliğini sağlayamadığımız, şehit düşen, öldürülen, kaçırılan, öğretmenlerimiz; terörün kundakladığı okullarda çocukları korumak için can siperane gasp edilen, acımasızca öğrencilerinin önünde katledilen öğretmenlerimiz.

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.

Rekreasyon Derneğimiz bünyesinde de eğitimci üyelerimiz bulunuyor. Değerli sanatçı üyelerimizin katkılarıyla Rekreasyon ailesi olarak, Covid-19 salgını şartlarına uyum sağlayarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ‘’Başöğretmen’’ isimli interaktif sergi etkinliğiyle kutluyoruz.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere öğretmenlik mesleğini yücelten Köy Enstitüleri mimarları İsmail Hakkı Tonguç, Hasan Ali Yücel, şehit düşen öğretmenlerimizin anıları önünde saygıyla eğiliyorum. Laik Cumhuriyet ışığında çocuklarımızı, gençlerimizi aydınlatan tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Yaşamıma değen öğretmenlerime yolumu aydınlattıkları için minnettarım.

Derneğimizdeki değerli hocalarımızın, 1923 Devrimi’ni yaşatarak genç kuşakları yetiştiren güce ve inanca sahip öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.”

Harika Ören

Rekreasyon Derneği Başkanı

Dönem 2020/2021

*****

Read Previous

Osman Pamukoğlu & İttihat ve Terakki – İsyankâr Doğanlar

Read Next

Ali’nin Ellerinde Açan Gül

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: