Harika Ören “30 Ağustos, Onurumuzdur”

Harika Ören

“30 Ağustos, Onurumuzdur”

Haber : Kemal Gönüleri

  • Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla bir bildiri yayınladı.

Rekreasyon Derneği   (2020-2021) dönem Başkanı Harika Ören ; 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada ; “Türkiye Tarihi, Oğuz Türklerinin Anadolu’yu ele geçirmesiyle başlar. Anadolu Selçuklu Sultanlığı, Anadolu Türk Beylikleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşuyla devam eden tarih sahnesinde Türk halkı bağımsızlık mücadelesini; şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı’yla taçlandırarak, gelişmiş medeniyetler arasındaki yerini alır. Türk tarihi, siyaset, kültür ve uygarlık yönünden Dünya Tarihi’nin önemli bir çağına imza atar. Milli irade Laik Türkiye Cumhuriyeti ile devam eder.

Türk Ulusu, vatanı sevgili bellemiş, yüzyıllardır kaybettiği ekonomik bağımsızlık, siyasal egemenlik haklarını, 30 Ağustos 1922’de kazanılan zaferin gücü ve göz kamaştıran ışığıyla eline almıştır.

Tüm Milli Bayramlarımızda olduğu gibi bugün de Mustafa Kemal’le silah arkadaşlarının, ülke erkek ve kadınlarıyla, canları bahasına, kanlarını akıtarak kurdukları bağımsız Laik Türkiye Cumhuriyet’i topraklarında hür vatandaş olma hakkını kazanmış olmanın övüncünü yaşıyoruz ve kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi’yle Türk gücünü bir kez daha dünyaya gösteren, başta büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk’le silah arkadaşları olmak üzere şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan tüm kadın, erkek, çocuk kahramanlarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” diyerek; pandemi günlerinde de gereken önlemlerin alınarak kutlamaların yapılabileceğini belirtti.

*****

Önceki

29 Ağustos 2020 Cumartesi Ece Mumay Hatay’da

Sonraki

Fatma Girik, “Ölmedim, Yaşıyorum”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar