“Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisi Açıldı

Han 1.Sanat ve Kültür Festivali Törenlerle Başladı

“Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Himayelerinde ; Rekreasyon Derneği ile Eskişehir Han Belediyesi’nin Ortaklaşa düzenlediği Han 1.Sanat ve Kültür Festivali etkinliklerinden olan Rekreasyon Derneği Üyelerinin eserleri ile katıldığı ve Han İlçesinin artık bir müze haline dönüştürülmüş bulunan Tarihi Rüstem Paşa Hamam‘ında gerçekleştirilen , “Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen , Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç , Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve eşi Sevgi Şanlı , Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Jale Nur Süllü, Kent Müzeleri Daire Başkanı Mine Akıskalıoğlu , Muhtar Yusuf Kaçar olmak üzere ; İlçenin ileri gelenlerinin , Rekreasyon Derneği Üyelerinin , Han İlçesi Halkının , Festival için Civar İl ve İlçelerden gelen Sanatseverlerin katıldığı bir tören ile açıldı.

Yöresel Folklör gösterilerinin yapıldığı Sergi açılışında ; Gordion Düğümü şeklinde bağlanan Kırmızı Açılış Eşarbını, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen , itina ile düğümü çözerek , eşarbı boynuna sardı.

Büyük bir dikkatle sergiyi gezen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve beraberinde ki Heyet , eserlerinin başında bulunan Sanatçılardan eserleri hakkında bilgi alıp, hatıra fotografı çektirdiler.

Rekreasyon Derneği‘nin “Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisine eserleri ile katılan Sanatçılar alfabetik isim sırası ile şöyledir:

Arzu Karagöz, Asuman Denizli, Alev Demirkesen, Ayla Akyol, Bensen Ünlüoğlu, Berna Güneren, Beyza Bayraktaroğlu, Cahide Topaloğlu, Canan Doğruer, Demet Aytuna, Emine Yılmaz, Figen Koylan, Fehmi Bildik, Fergün Erkmen, Feyziye Özmen, Füsun Tolunay, Gülçin Alpay, Gül Çetin, Gülümser Doğan Uluçay, Gülsevin Gürcü, Günseli Yetkin, İnci Ulukan, Meliha Denktaş, Nalan Yazıcı, Nazan Havus, Necla Özer, Nihal Güres, Nil Batmanoğlu, Nilüfer Batmanoğlu, Nur Ulubil, Nuran Yapıcı, Öznur Balcı, Pervin Bülbül, Ruhşen Yıldız, Sabahat Bayar, Seçkin Çakır, Selma Tokdemir, Selma Engül, Sema Günay, Semra Yedikardeş, Seran Tepeoğlu, Serpil Akgün, Sevda Ercan, Sevda Ceylan, Sevin Akış, Suna Kadıoğlu Agiç, Süheyla Tuncay, Şule Akmirza, Veciye Toprak Düzaratoğlu, Yasemin Tokdemir Balkan, Yüksel Kilci .

Rekreasyon Derneği‘nin önde gelen  Üyelerinden biri olan Ressam Ayla Akyol , açılış sırasında eserini ziyaret eden Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile Eşi Sevgi Şanlı‘ya sergide yer alan eserini hediye etti.Yapılan bu jestten oldukça memnuniyet duyan Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı eserin önünde Ressam Ayla Akyol ile hatıra fotografı çektirdi.

“Han’da Bahar Çiçekleri” Sergisi Tarihi Rüstem Paşa Hamamı’nda bir ay süre ile Sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Read Previous

Rekreasyon Derneği’nden bir başarı daha

Read Next

FESTİVALDE ÖDÜL TÖRENİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: