GÜNGÖR ARIBAL’IN ESERLERİ HİBE EDİLDİ

GÜNGÖR ARIBAL’IN ESERLERİ HİBE EDİLDİ

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Hümanizm Doktoru Güngör Danışman Arıbal’a ait 2 tanesi pano 3 tanesi figürin heykel olan beş adet seramik; 41 adet farklı tekniklerde resim olmak üzere toplamda 46 şahsi eseri,
  • Türk sanatında yer etmiş ve dünya çapında isim yapmış değerli sanatçılara ve akademisyenlere ait 97 farklı tekniklerde resim; toplamda 143 adet eserden oluşan Arıbal ailesine ait koleksiyon hibe edildi.
  • Eserler Dr. Güngör Danışman Arıbal’ın eşi Güner Rıfat Arıbal tarafından Üniversite Yetkililerine teslim edildi.
  • Dr.Güngör Danışman Arıbal ile Arıbal Ailesine ait Koleksiyonun Trakya Üniversitesi‘ne hibe edildiğine dair haber Trakya Üniversitesi’nin resimi İnternet Sitesinde yayınlandı.

Daha önce bir Rekreasyon müzesi oluşturmak amacıyla derlenen mütevaffa Dr. Güngör Danışman Arıbal’ın eserleri ile Arıbal ailesine ait koleksiyonun Trakya Üniversitesi’ne hibe edildiği açıklandı.

Eserlerin Yrd. Doç. Dr. Mehtap Kodaman ve Trakya Üniversitesi personeli tarafından teslim alındığına dair yapılan yazılı açıklamada ;

“Merhume hayırsever değerli sanatçı Hümanizm Doktoru Güngör Danışman Arıbal’a ait 2 tanesi pano 3 tanesi figürin heykel olan beş adet seramik; 41 adet farklı tekniklerde resim olmak üzere toplamda 46 şahsi eseri; Türk sanatında yer etmiş ve dünya çapında isim yapmış değerli sanatçılara ve akademisyenlere ait 97 farklı tekniklerde resim; toplamda 143 adet eserden oluşan Arıbal ailesine ait koleksiyon 15 Temmuz 2016 tarihinde çiftin Yalova’daki yazlığından ve İstanbul’daki evlerinden Dr. Güngör Danışman Arıbal’ın eşi ve vasisi Sayın Güner Rıfat Arıbal’dan Yrd. Doç. Dr. Mehtap Kodaman ve Trakya Üniversitesi personeli tarafından teslim alınmıştır. Daha önceden bir Rekreasyon müzesi oluşturmak amacıyla derlenen bu koleksiyon aileye ait kitap koleksiyonu ile beraber Trakya Üniversitesine hibe edilmiştir. “ denildi.

Read Previous

19 Temmuz 2016 SALI GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

20 Temmuz 2016 Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

One Comment

  • Sayin Gungor Aribalin eselerinin ,esi tarafindan Unuversiteye bagislanmasini tebrik ediyorum.Mekani Cennet olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: