Çalışma Atölyelerine Yoğun İlgi Vardı

Çalışma Atölyelerine Yoğun İlgi Vardı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

Bu yıl ikincisi yapılan Han’da Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali‘nde ; Rekreasyon Derneği ; “SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” İsimli Karma Serginin yanı sıra . kurdukları değişik Çalışma atölyeleri ile Festivale katılanların tümünden olumlu not aldılar.

Keçe Atölyesinde Arzu Karagöz , Nazan Havuş , Mukadder Karul yer alırlarken ,: Ebru Çalışma Atölyesinde Nilüfer Batmanoğlu görev yaptı. Pınar Kanber ile Figen Koylan Çoçuklarla Tuval üzerinde resim yaparlarken bir diğer atölyede Alev Demirkesen Kumaş Baskı Atölyesi , Zerrin Çiğdem Aner‘de Soğuk Seramik atölyesi oluşturdular. Bir başka masada ise Aylin Dönmez Kaligrafi Sanatının inceliklerini meraklılarına gösterdi.

Rekreasyon Derneği üyeleri tarafından oluşturulan tüm atölyeler geçen yıla göre oldukça fazla ilgi gördü. Bilhassa her yaştan çocukların gerek Ebru Atölyesinde gerekse Resim Boyama Atölyesinde çalışma yapmak üzere sıraya girdiği gözlendi.

Keçe çalışmalarına ve Kumaş Baskı atölyelerinde ise daha çok Bayan izleyicilerin ilgi gösterdiği dikkatlerden kaçmadı.

Zerrin Çiğdem Aner  ise Soğuk Seramik atölyesi çalışmasında iki küçük çocukla çalıştı.Muhteşem eser ortaya çıkardılar.

Han’da Bahar Çiçekleri 2. Kültür ve Sanat Festivali‘ne katılmak üzere Han İlçesine gelen başta Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Gaye Usluer olmak üzere , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen , Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğdu , Han Belediye Başkanı  Erdal Şanlı ; Çalışma Atölyelerini ayrı ayrı zamanlarda ,atölyelerin tümünü gezerek ortaya çıkartılan eserleri incelediler ve Çalışma Atölyesinde görev yapan Rekreasyon Derneği Üyeleri  Arzu Karagöz , Nazan Havuş , Mukadder Karul , Nilüfer Batmanoğlu , Aylin DönmezPınar Kanber , Figen Koylan , Alev Demirkesen ve Zerrin Çiğdem Aner‘i kutladılar , çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Read Previous

“SANAT Bir Yaşam Ağacıdır” Sergisi Han’da Açıldı

Read Next

31 MAYIS 2016 SALI ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: