Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’tan Bir Başarı Daha

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’tan Bir Başarı Daha

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Başarılı çalışmaları ile Halkın Gönlünde taht kuran Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 15 Temmuz’da CHP Genel Merkezi‘nde Belediye Çalışmaları ile ilgili olarak tanıtım yapacak.
  • Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç‘ın “Akıllı Şehir Projesi“ne, Avrupa Komisyonu’ndan 5 milyon euro’luk hibe verildi. Ataç, proje kapsamında elektrikli otobüsler aldı.

Yapılan kura çekimi sonucu ilk sırayı Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin aldığını vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcı Yasemin Öney Cankurtaran, “Belediyeler ve örgütlerimiz, projelerini, teknoloji, endüstri, tarım ve teknopark alanındaki çalışmalarını mini maketlerle ya da görsellerle sergileme şansı bulacaklar. Çalışmalar, elektronik ortamda veya CD yoluyla kamuoyu ve basınla paylaşılacak. Projeye şimdiden büyük ilgi var. 15 Temmuz’da CHP Genel Merkezi’nde tanıtım yapılacak.” dedi.

CHP’li belediyelerin başarılı çalışmaları, Genel Merkez’deki fuaye alanında sergilenecek. Burada bir hafta veya 15 günlük arayla yapılacak sergilerde, belediyelerle birlikte CHP il ve ilçe örgütlerinin de çalışmaları tanıtılacak.

Eskişehir Han İlçesinde , Rekreasyon Derneği ile Han Belediyesi tarafından yapılması tasarlanan Sanat Köyü‘nün ;  başta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere , maddi ve manevi olarak en büyük destekçileri arasında bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt.Ahmet Ataç ;  Mayıs ayında katıldığı Han’da 2.Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali‘nde , ilçe Halkından büyük sevgi ve ilgi görmüştü.Ayrıca Festivalde Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşan ritim orkestrası “Tepebaşı Belediyesi Eko Şov” Ritim Grubu da yer almıştı. Geçen yıl ki  Han’da 1.Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali‘nde yaptıkları gösteri ile büyük alkış almış ve festivale damga vurmuştu. Bu yıl ikincisi yapılan Festival’de yapılan eko şov ile , izleyicilere gene doyumsuz dakikalar yaşatmışlardı.

*****

Read Previous

2016 TGC Basın Özgürlüğü Ödülleri açıklandı

Read Next

Midas Anıtı (Yazılıkaya)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: