Han’da “Gelenekten Geleceğe “ Defilesi ve Kadın Başlıkları

Han’da “Gelenekten Geleceğe” Defilesi

ve Kadın Başlıkları

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • “Gelenekten Geleceğe “ isimli defilede Rekreasyon Derneği Üyeleri’nin tasarlayıp ürettikleri “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ konulu Kadın Başlıkları da sergilendi

Han’da Bahar Çiçekleri 3.Sanat ve Kültür Festivali’nde bu yıl ilk defa bir de defile düzenlendi.

Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğrencileri’nin tasarladıkları “Gelenekten Geleceğe “ isimli defilede öğrenci mankenler tarafından Frig elbiseleri ile birlikte Rekreasyon Derneği Üyeleri’nin tasarlayıp ürettikleri “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ konulu Kadın Başlıkları da sergilendi.

İlgi ile izlenen defilede Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ; Doç.Dr. Sevtap Aytuğ , Prof.Dr. Ahmet Özol, Öğr.Gör. Dr. Tarık Babayiğit, Arş.Gör. Sema Çağlar , Ayşin Zırhlı Zelyurt, Esin Şıvgın, Esma Gökçeler, Fehime Şevval Üstün, Gamze Akkoç, Sedanur Çimşir temsil ettiler.

Han’lı İki  manken Selda Genç ve Duygu Ateş yöre kıyafeti ve Gelin Kostümü ile defileye renk kattılar. Defile sonunda Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile Rekreasyon Derneği Başkanı Canan Arabacı , defilede emeği geçen Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretmen ve Öğrencileri‘ne  birer teşekkür belgesi takdim ettiler.

*****

Önceki

Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler Sergisi

Sonraki

FESTİVALDE EĞLENCE DE VARDI

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar