Han’da Bahar Çiçekleri Festivali Başlıyor

Han’da Bahar Çiçekleri Festivali Başlıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Kültür Bakanlığı , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen‘in himayelerinde Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Han’da Bahar Çiçekleri” 3.Sanat ve Kültür Festivali bu yıl 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü üçüncü kez yapılacak.

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı heyecanla festivalin başlamasını beklediklerini belirterek “ Han’da Bahar Çiçekleri 3.Sanat ve Kültür Festivalimizin bu yıl üçüncüsü yapılacak. Festivalimizin başlayacağı 6 Mayıs‘ı heyecanla bekliyoruz. Han’da Bahar Çiçekleri 3.Sanat ve Kültür Festivali kapsamında Rekreasyon Derneği üyelerinin katıldığı ‘Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler’ Sergi açılışımızın yanı sıra Gelişim Üniversitesi G. S. F. Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencileri  de “Gelenekten Geleceğe “ Defilesi düzenledi. Tüm Sanatseverleri Festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Rekreasyon Derneği Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Dernek Başkanı Canan Arabacı Kültür Bakanlığı , Eskişehir Büyükşehir Belediyesi himayelerinde, Han Belediyesi , Rekreasyon Derneği işbirligi ile bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Han’da Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali ; Han’lı gençlerden oluşan Folklor grubu gösterisi, Rekreasyon Dernegi’nin “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ konulu Sergisi ile baslayacaktır. Anadolu Kadın Başlıkları eserleri ile anılan Değerli Sanatçımız Remzi İREN bir eseriyle Sergimizi onurlandırmıştır. Kendisine Derneğimiz adına teşekkür ediyoruz.

Gelişim Üniversitesi G. S. F. Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencilerinin “Gelenekten Geleceğe “ Defilesi ile Derneğimizin “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ Sergimizle birleştirilerek , Friglerden kalma Yeraltı Şehrinin bulunduğu Han İlçesinde Görsel bir Şov gercekleştireceğiz. Öncelikle bu yıl misafirimiz olan Gelişim Üniversitesi Öğretim görevlileri ve öğrencilerine teşekkür eder, bu güzel Festivalimizin Han Halkı, Rekreasyon Derneği üyeleri , misafirlerimiz açısından keyifli ve bereketli geçmesini dileriz.” dedi

Rekreasyon Dernegi’ Üyelerinin “Anadolu Kadın Başlıklarından Esintiler “ konulu Sergisinde eserleri ile katılanların isimleri şöyledir;

Güngör Arıbal, Arzu Karagöz, Asuman Denizli Pişkinsoy, Ayfer Özdemir, Ayla Akyol, Aynur Yıldırım, Ayşe Nuran Yapıcı, Ayşegül İlerigelen, Bensen Ünlüoğlu, Beyza Bayraktaroğlu, Cahide Topaloğlu, Canan Arabacı, Demet Aytuna, Deniz Tokgöz, Derya Avcı, Emine Yılmaz, Fehmi Bildik, Feriha Aldoğan, Fevziye Özmen, Fügen Ergüven, Gül Batmanoğlu Çetin, Gülçin Alpay, Gülsevin Gürcü, Günseli Yetkin, Hülya Ataözden, İnci Ulukan, Kamer Nesrin Gümüşayak, M.Kemal Soyman, Kemal Gönüleri, Nazan Havuş, Neşe Seli, Nil Batmanoğlu Künbi, Nilüfer Batmanoğlu, Öznur Balcı, Pervin Bülbül, Sabahat Bayar, Seçkin Çakır, Selma Tokdemir, Semra Suyabatmaz, Seran Tepeoğlu, Serpil Akgün, Sevda Ceylan, Sevda Güven, Süheyla Tuncay, Tülin Koçkanlı Kuntsel, Veciye Düzaratoğlu, Yasemin Toydemir Balkan .

Öte yandan , Han’da Bahar Çiçekleri 3.Sanat ve Kültür Festivali’ne bu yıl ilk defa “Gelenekten Geleceğe “ Defilesi  ile katılacak olan  Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü‘nü ise ;

Doç.Dr. Sevtap Aytuğ , Prof.Dr. Ahmet Özol, Öğr.Gör. Dr. Tarık Babayiğit, Arş.Gör. Sema Çağlar , Ayşin Zırhlı Zelyurt, Esin Şıvgın, Esma Gökçeler, Fehime Şevval Üstün, Gamze Akkoç, Sedanur Çimşir temsil edecekler.

*****

Read Previous

Esin Tekin Kağnıcı’dan “Zaman’sız”

Read Next

5 Mayıs Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: