“Anadolu Gelin Başlıkları” Sergisi

“Anadolu Gelin Başlıkları” Sergisi

Haber : Kemal Gönüleri

Kültür Bakanlığı , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen‘in himayelerinde Han Belediyesi ve Rekreasyon Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Han’da Bahar Çiçekleri” 4.Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 12 Mayıs 2017 Cumartesi günü dördüncü kez yapılacak.

Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı heyecanla festivalin başlamasını beklediklerini belirterek “ Han’da Bahar Çiçekleri 4.Sanat ve Kültür Festivalimizin bu yıl dördüncüsü yapılacak. Festivalimizin başlayacağı 12 Mayıs‘ı heyecanla bekliyoruz. Han’da Bahar Çiçekleri 4.Sanat ve Kültür Festivali kapsamında Rekreasyon Derneği üyelerinin katıldığı ‘Anadolu Gelin Başlıkları’ Sergisi düzenlendi. Tüm Sanatseverleri Festivalimize davet ediyoruz” dedi.

Rekreasyon Derneği Başkanı Pervin Bülbül yaptığı yazılı açıklamada ;  “Derneğimizin Han’lı kadınlara yönelik yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projesi olan Han Kültür ve Sanat Festivali’ne bu yıl Eskişehir’den destek veren değerli sanat öğretmenleri sayesinde Han’lı kadınlarımız büyük özverilerle hazırlamış olduğu el emekleri ve yöresel lezzetleri ile bizleri beklemektedirler. Derneğimizin Değerli Sanatçıları ve üyelerimiz bu yıl da bizlere ve Han’lı Kadınlara desteklerini esirgemediler. Rekreasyon Derneği üyelerinin katıldığı “Anadolu Gelin Başlıkları” isimli Sergimizle bu yıl ki 4.Han’da Bahar Çiçekleri Kültür ve Sanat Festivali’ne renk katacağız. Eskişehir Han Belediyesi Başkanı Erdal Şanlı, Derneğimize ve üyelerimize her yıl olduğu gibi , bu yıl da yoğun ilgi ve desteklerini göstermektedir. Kendilerine teşekkür ederim.“ dedi.

Rekreasyon Derneği Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdikleri Kültür Gezilerine de değinen Başkan Pervin Bülbül “ Han’da ki Festivale Isparta’da gerçekleştireceğimiz Kültür Gezisinden sonra katılacağız. Birinci gün Isparta- Yalvaç (Antiocheia Antik Kenti)-Eğridir’de gezdikten sonra ikinci günümüzde yolumuzun üzerinde bulunan Sagalassos, Afyonkarahisar gezildikten sonra Han’a ve akşamına da Eskişehir’e varacağız” dedi.

Festival kapsamında Rekreasyon Derneği üyelerinin katıldığı “Anadolu Gelin Başlıkları” isimli sergisinde ;

Müteveffa Onursal Başkan Güngör Arıbal, Asuman Pişkinsoy Denizli, Ayşe Nuran Yapıcı, Ayşegül İlerigelen Özdemir, Ayla Akyol, Cahide Topaloğlu, Canan Arabacı Doğruer, Emine Yılmaz, Fehmi Bildik, Figen Koylan, Harika Ören, Kemal Gönüleri, Nilüfer Batmanoğlu, Pervin Bülbül, Seçkin Çakır, Sevim Güllü ve Yüksel Kilci‘nin eserleri yer alıyor.

“Anadolu Gelin Başlıkları” isimli sergisinin açılış kokteyli ise 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat :14.00‘de yapılacak.

*****

Read Previous

NDS 10.Yıl Ödülü “6.27 Treni”nin oldu

Read Next

9 Mayıs Çarşamba Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: