29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Rekreasyon Derneği Başkanı Harika Ören 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını  yazılı yayınladığı bir bildiri ie kutladı. Harika Ören‘in yazılı bildirisini aynen yayınlıyoruz.

“Bilinmelidir ki Cumhuriyet ”Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir ‘’ diyen Atatürk’ün İlkeleri ve Türkiye’nin gerçeklerinden doğmuş bir düşünce sistemi sonucudur. Evlatlarının kanlarını, canlarını vatanlarına bağışlamış anaların, şehitlerimizin, gazilerimizin tarihe damga vuran, tarihi gelişimin ürünüdür. Hür düşünceyi temsil eden, hürriyet ve demokrasi anlayışıdır. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip olmak; çağdaş medeni toplum hayatı yaşamak demektir.

”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ” cümlesini şehit kanlarıyla toprağına ilmek ilmek işleyen Atatürk Türkiyesinin; İstiklal savaşında canla başla savaşmış, kahraman erkek-kadınların kızları, oğulları, torunları olmanın gururunu, Cumhuriyet bayramımızın 97.Yılında birlikte, el ele, gönül gönüle kutlayarak yaşıyoruz.

Harika ören

Rekreasyon Derneği

Dönem 2020/2021″

*****

Önceki

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Sonraki

30 Ekim 2020 Cuma Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar