“Öykülerin Azizliği” bugün CAS Sahnesi’nde ücretsiz

“Öykülerin Azizliği” bugün 

CAS Sahnesi’nde ücretsiz

Haber : Kemal Gönüleri

  • Öykülerin Azizliği (müzikli, buruk komedi) yoğun istek üzerine ücretsiz olarak 13 Mart 2020 Cuma saat 20.30’da Cihangir Atölye sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından 2017 yılında kurulan Cihangir Atölye Sahnesi‘nin (CAS) Oyun Atölyesi katılımcıları tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Arzu Gamze Kılınç‘ın yaptığı Öykülerin Azizliği (müzikli, buruk komedi) yoğun istek üzerine ücretsiz olarak 13 Mart 2020 Cuma saat 20.30‘da Cihangir Atölye sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Aziz Nesin‘in öykülerinden derlenen oyun; Karaköy’de bir randevuevinde çalışmaktan başka çaresi kalmamış kadınlar ve yolları kesiştiği erkeklerin kimi zaman gülünç, kimi zaman hüzünlü hayatlarından kesitler sunuyor.

M.Taner Çelik‘in Aziz Nesin’in öykülerinden uyarladığı oyunu Arzu Gamze Kılınç yönetti. Oyunun müziklerini aynı zamanda Cihangir Atölye Sahnesi’nin katılımcılarından biri olan Devrim Ilgaz Karaahmet yaptı. Kıvanç Kılınç‘ın şarkı sözlerini yazdığı ve aynı zamanda metne de katkılar yaptığı oyunun ışık tasarımı Onur Alagöz, koreografisi Hicran Akın‘a ait. Dekor – kostüm çalışması ise ortaklaşa gerçekleştirilen oyunda; Aleyna Salman, Aykut Kara, Engin Barışan, Gizem Özçelik, Mine Yağız, Selma Kaya, Serdar Kütük, Sevim Akkaya, Tolgay Zeytinbaş rol alıyorlar.

Cihangir Atölye Sahnesi

Adres: Kuloğlu Mahallesi, Ağa Hamamı Sokak No: 18 Cihangir-Beyoğlu

Telefon: +90 532 234 27 81

www.cihangiratolyesahnesi.com

cihangiratolyesahnesi@gmail.com

*****

Read Previous

Ünlü ses sanatçıları “Beyza Koç ile Nağmeler”de

Read Next

Nezih Çavuşoğlu’nun “İmgelerin Temsili’’ Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: