“…Nafile Dünya’sı” Sağlık Çalışanları için Oynanacak

“…Nafile Dünya’sı”

Sağlık Çalışanları için Oynanacak

Haber : Erol Ünal

  • “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sağlık Çalışanları için 29 Ağustos’ta Sahnede…

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, pandemi sürecindeki ilk oyununda sağlık çalışanlarını ücretsiz olarak konuk ediyor. 2018-2019 sezonunda turneler yapan ve Bodrum’da kapalı gişe oynayan Şehir Tiyatrosu oyuncuları 29 Ağustos Cumartesi günü saat:21:15’de Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği‘nde Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” ile sahneye çıkacak.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın ölümsüz eseri Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası oyununu Hüseyin Akşen yönetiyor. Ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er’in yanı sıra Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Barış Hayta’nın yer aldığı oyun iki perdeden oluşuyor.

Ekibin Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen sürece ilişkin şunları söyledi: “Bir tiyatrocunun sahnelerden uzak kalmasının ne demek olduğunu tahmin ederdik ama yaşamak farklı bir şeymiş. Teknolojiyi kullanarak çözümler üretmeye çalışsanız da, o sahne tozu olmadan, birebir seyirci ile göz göze gelmeden tiyatro olamayacağını bir kez daha yaşadık. Yaşanması gereken bu süreçte elbette en büyük sorumluluk, en zor görev, hayatını tehlikeye atmak pahasına korona virüs ve hastaların iyileşmesi için mücadele eden, sağlık alanındaki tüm personele aitti. Biz de o nedenle bu süreçteki ilk oyunumuzda tüm sağlık çalışanlarımızı konuk etmek istiyoruz. Güzel vakit geçireceklerine dair garanti veriyoruz.”

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2018’de kuruldu. Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” 27 Mart 2018’de Dünya Tiyatrolar Günü’nde Herodot Kültür Merkezi’nde ilk defa oynandı.

*****

Önceki

Ahmet Hıdır Resim Sergisi Bodrum’da Açıldı

Sonraki

29 Ağustos 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar