TÜRKİYE – JAPONYA DOSTLUK KONSERİ

Atsuko Suetomi , Göksel Baktagir, Feryal Türkoğlu, Ender Sakpınar , Pınar Köksal , Hakan Aysev

TÜRKİYE – JAPONYA DOSTLUK HAFTASI KONSERİ

Haber : Kemal Gönüleri

  • Pınar Köksal Besteleri, Türkiye – Japonya Dostluk Haftası Konseri’nde Antalyalı Sanatseverlerle Buluştu
  • Konserin 1.bölümünde ; ADSO tarafından  İkuma Dan – İpek Yolu,   Michio Miyagi – İlkbaharda Deniz,  Tadao Sawai – Kuş gibi ve Pınar Köksal – Esinti eserleri seslendirildi.  
  • Pınar Köksal’ın Türk Müziği tarzındaki çok sesli özgün besteleri ADSO eşliğinde şef Ender Sakpınar yönetiminde, tenor Hakan Aysev ve soprano Feryal Türkoğlu tarafından seslendirildi.

Besteci Pınar Köksal’ın besteleri Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO )tarafından Şef Ender Sakpınar yönetiminde Türkiye-Japonya Dostluk Haftası Konseri’nde seslendirildi.

Pet Holding’in sponsor olarak desteklediği Türkiye-Japonya Dostluk Haftası Konseri’nde Antalyalı müzikseverlere Türk ve Japon bestelerinden oluşan muhteşem bir müzik ziyafeti sunuldu.

Konserin 1. bölümünde; Şef Ender Sakpınar yönetiminde ADSO tarafından  İkuma Dan – İpek Yolu,   Michio Miyagi – İlkbaharda Deniz,  Tadao Sawai – Kuş gibi ve Pınar Köksal – Esinti eserleri seslendirildi.  Japon koto sanatçısı Atsuko Suetomi ve kanun sanatçısı Göksel Baktagir tarafından yorumlanan Pınar Köksal’ın “Esinti” adlı eseri de büyük beğeni topladı.

Konserin 2. bölümünde ise Pınar Köksal’ın Türk Müziği tarzındaki çok sesli özgün besteleri ADSO eşliğinde şef Ender Sakpınar yönetiminde, tenor Hakan Aysev ve soprano Feryal Türkoğlu tarafından seslendirildi. Konserde seslendirilen Pınar Köksal besteleri;  Şarkılar Söylüyorsan, Bir Akşamüzeri, Uzakta Bir Ateş Yanar, İstersen Rüzgarlarla Gel Bana, Kalbin Aşkla Çarpıyorsa, Aramıza Girmesin, Hani Tatlı Sevgilim, Böyle Değil Şarkımız seyircilerden büyük alkış aldı.

Konserde Besteci Pınar Köksal’ın da sahneye daveti ile hep birlikte Dün gece rüyamda seni gördüm (Öp Beni) adlı eseri çoşkuyla seslendirildi. Konser büyük alkışlarla sona erdi.

*****

Read Previous

BEŞ OCAK’TA ÜÇ SERGİ BİRDEN

Read Next

10 Ocak Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: