İDSO’nun Cumhuriyet Bayramı Konseri CRR’de

İDSO’nun Cumhuriyet Bayramı

Konseri CRR’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO DenizBank Cumhuriyet Bayramı Haftası konserler dizisinin son konseri 30 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek

İDSO DenizBankCumhuriyet Bayramı Konseri” ile müzikseverler yine muhteşem bir gece yaşayacak. İDSO, İzmir Devlet Opera ve Balesi şefi Tolga Taviş yönetimindeki konserde, solistler Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Nurdan Küçükekmekçi (Soprano), İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Zeynep Halvaşi (Mezzo Soprano) ve Valentin Conus’a (saksafon) eşlik edecek.

Geçmişten günümüze iki muhteşem örnek ile İDSO, Cumhuriyeti sanatçı gözüyle kutluyor…

Cumhuriyet’in yetiştirdiği bestecilerimiz Nevit Kodallı’nın “Telli Turna”sı veTolga Taviş’in “ Rona Şarkıları” sanatseverlerle buluşacak.

Tolga Taviş

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki İDSO DenizBank “Cumhuriyet Bayramı Konseri”nde orkestra şefi, aranjör ve besteci Tolga Taviş‘in, müzisyen-şair Bertan Rona’nın şiirleri üzerine 8 şarkılık bir seri olarak bestelediği “Rona Şarkıları” ve ilk seslendirmesi Hikmet Şimşek yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilen besteci, kompozitör, müzik eğitmeni olan Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinden Prof. Dr. Nevit Kodallı’nın “ Telli Turna”adlı eserleri yorumlanacak.

Valentin Conus – saksafon

İDSO Müdürü Bülent Evcil; “Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümünde tüm sanatseverleri Cumhuriyetimizin coşkusunu yaşamaya Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserimize davet ediyoruz. Hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım ve kutlayalım” dedi.

30 Ekim 2020 Cuma – Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) – Saat 20.00

  • Tolga Taviş “Rona Şarkıları”
  • Nevit Kodallı “Telli Turna”

ÖNEMLİ NOT:

  • COVİD 19’a bağlı pandemi nedeniyle salona kısıtlı sayıda izleyici alınacaktır.
  • Konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte edilecektir.
  • Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacaktır.

*****

Önceki

30 Ekim 2020 Cuma Günün Sergileri

Sonraki

“CUMHURİYETİMİZ” İnteraktif Sergi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar