İDSO Konser Sezonunu CRR’de Açıyor

İDSO Konser Sezonunu CRR’de Açıyor

Haber : Kemal Gönüleri

  • İDSO Denizbank Sezon Açılış Konseri 01 Ekim 2021 Cuma Akşamı Saat 20.00’de CRR Konser Salonu’nda

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, harika bir klasik müzik konseriyle 2021-2022 sezon açılışını 01 Ekim 2021 Cuma akşamı saat 20.00’de CRR‘de yapıyor.

şef Raoul Grüneis

İDSO DENİZBANK açılış konserinde İDSO; değerli şef Raoul Grüneis yönetiminde keman sanatçısı Veriko Tchumburidze‘ye eşlik edecek. Türkiye doğumlu Tchumburidze; dünyanın en köklü ve prestijli uluslararası Henry Wieniawski yarışmasının birinciliğini kazanmıştır.

Veriko Tchumburidze – Keman Sanatçısı

2021-2022 sezonunun açılış konserinde İDSO,

  • ünlü besteci Dvorak‘ın “Slav Dansları No1.”;
  • Sibelius‘un “Re Minör Op.47 Keman Konçertosu
  • ünlü Türk besteci Ulvi Cemal Erkin‘in “Köçekçe”

eserlerini icra edecek.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı ;“Uzun süren pandemi döneminde zaman zaman müziksever İDSO dostlarıyla konserlerimizde buluştuk. “MÜZİK İYİLEŞTİRİR” inancıyla zor dönemleri atlattık. Dileğimiz 2021-2022 sezonunu da birlikte keyifle sürdürebilmektir. Bu sezonda dünyaca ünlü, çağdaş, başarılı şefleri ve solistleri klasik müzik severler ile konserlerimizde buluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca genç yeteneklerimize desteğimizi bu sezonda da sürdüreceğiz.” diyor.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Cumhuriyetimizin en köklü sanat kurumlarından İDSO’nun 18 senedir destekçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek şunları söyledi; “DenizBank olarak finansal hizmetlerimizin ötesinde, bu topraklara ve toplumumuza karşı sorumlu hissediyoruz. Kültür ve sanatı da gönül borcumuzu ödemek bilinciyle sahipleniyoruz.

Bugün İstanbul’un sanat yaşamında son derece kıymetli yere sahip İDSO’ya olan desteğimizle senfonik müziğin erişilebilirliği için elimizi taşın altına koymaktan mutluluk duyuyoruz. Paydaşlığımızın uzun yıllar sürmesi temennisiyle; sağlıklı, başarılı bir sezon diliyorum”.

Değerli müzikseverler ve medya dostlarımız, İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak, uzun yıllardır İDSO‘ya çok kıymetli desteğini sürdüren DENİZBANK‘ a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Bu sanat sezonunda İDSO; İstanbullu ve İstanbulu ziyaret eden müzikseverlerle TC Turizm Kültür Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilecek 34 (otuzdört) konserde buluşacak.

İDSO konser biletleri www.biletinial.com dan temin edilebilir.

BİLGİ:

  • İDSO konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri; BİR ADIM SAĞLIK şirketi ekiplerince sponsor olarak sağlanmaktadır.
  • CRR Konser salonu %50 kapasiteyle kullanılmakta ve Maske-Mesafe-Hijyen kuralları eksiksiz uygulanmaktadır.

*****

Read Previous

Tuğba Renkçi Taştan’ın Sergisi Açıldı

Read Next

30 Eylül 2021 Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: