8 MART 2016 SALI “ Ricardo Ribeiro “

8 MART 2016 SALI

GÜNÜN KONSERİ

“ Ricardo Ribeiro “

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

Ankara Dünya Müzikleri Festivali 2016 “ Ricardo Ribeiro

Ricardo Riberio değişik etkinliklerde Portekiz’i defalarca temsil etti ve 2001 yılında güney Fransa’nın Alu kentinde düzenlenen bir festivale Fransa Kültür Bakanlığı tarafından davet edildi.

Ricardo Ribeiro

 Ünlü sanatçı aynı zamanda Amalia Rodrigues için kaydedilen bir tribute (övgü) albümüne de katkı sağladı, albüm World Connection tarafından düzenlendi. 2004 yılında sanatçı “Ricardo Ribeiro” adını taşıyan ilk albümünü CNM (Colecçao Antologia) ile birlikte yayımladı. Sanatçı aynı zamanda diğer ünlü Portekizli sanatçılarla birlikte birçok projeye imza attı.

2005 senesinde, Ricardo Pais tarafından “Cabelo Branco é Saudade” şovuna davet edildi ve bu şovla Avrupa’nın ünlü sahnelerinde tura çıktı. 2007 yılında Carlos Sauro tarafından yönetilen “Fados” filminde başrol oynadı.

Rabih Abou Khalil ile birlikte dünyanın ilgisini üzerine çeken Riberio, Lübnanlı müzisyen ve bestekar Abou Khalil’in “Em Portugués” albümündeki yorumu Ribeiro’ya müzik zümrelerinden birçok övgü getirdi ve albüm “Top of the World” listesinde “En İyi 10 Albüm” arasında yerini aldı.

Sanatçının kariyerinde çok önemli bir dönüm noktası olan 2001 yılında  “Songline” isimli İngiliz müzik dergisinde Ricardo Ribeiro için “Lizbon Fadosu’nun Yükselen Yıldızı” gibi övgü dolu cümleler kullanıldı.

Sanatçı, fado türünün Dünya Mirasları’na girmesi için bir kampanyaya katıldı ve UNESCO’nun ana merkezinin de bulunduğu Paris’te bir konsere imza attı.

Ribeiro; “Porta do Coração” albümünün “Top of the World” listesinde kabul edilmesine şahit oldu ve Amália Ödülleri’nde “En İyi Erkek Yorumcu” ödülünü aldı.

Organizasyon: Altus Arts & Culture

Ankara Palas – Saat:20.30

Bilet Fiyatları : 35.00 TL

Read Previous

ANTALYA & TUNÇ DAĞI

Read Next

8 MART 2016 SALI ; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: