7 Ocak 2022 Cuma İDSO’nun 2022 Yılı İlk Konseri AKM’de

7 Ocak 2022 Cuma

İDSO’nun 2022 Yılı İlk Konseri AKM’de

Haber : Kemal Gönüleri

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Denizbank Konserleri; Yeni Yıla İstanbul Atatürk Kültür Merkezi İle “Merhaba” Diyecek

İDSO DenizBank Konserleri’nde yeni yılın ilk konseri; 07 Ocak 2022 Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Dünyanın dört bir yanındaki orkestralarla çalışan Hollandalı şef Josef Suilen’in yöneteceği konserde, “Violoncello da Spalla” (*) adındaki yaylı çalgıyı ustalıkla çalan Rus müzisyen Sergey Malov, dinleyicileri pek bilinmeyen bir enstrümanın tınısıyla tanıştıracak.

şef Josef Suilen

Yılın ilk İDSO DenizBank Konseri, rengarenk geçecek 2022 konserlerinin de ipuçlarını veriyor. Friedrich Gulda’nın “Viyolonsel Konçertosu”; rocktan polkaya, menuetten caza birçok tınıyı harmanlayarak sürprizli bir performansı garantiliyor.

Konser programında yer alan, müziğin dahi çocuğu Mozart’ın ve tüm müzik tarihinin tartışmasız başyapıtlarından biri olarak kabul edilen “41. Senfoni”nin de sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşatması bekleniyor.

Sergey Malov

(*) Violoncello da Spalla: Göğüse ve omuza yaslanarak çalınan, yaylı çalgılar ailesinden beş telli bir enstrüman, küçük bir çellodur.. Çello çalmak isteyip de çalamayan kemancıların, omuza asıp keman gibi yatay çalabildiği tarihi bir enstrümandır.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

Program:

  • Friedrich Gulda, “Çello Konçertosu”
  • Wolfgang Amadeus Mozart, “Senfoni No.41 – Jüpiter”

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

*****

Önceki

7 Ocak 2022 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

7 Ocak 2022 Cuma Günün Konferansı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar