6 Ocak Cuma İDSO’dan Opera

6 Ocak 2017 Cuma

İDSO’dan Opera

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

İDSO Denizbank Konserlerinde Opera Gecesi

İDSO DenizBank Konserlerinde, Şef Antonio Pirolli yönetimindeki konserde İDSO,  solist olarak  soprano Deniz Yetim, Hande Soner, Selin Uzun; Tenor Caner Akın; Bariton Murat Cem Orhan; Bas Bariton  Güneş Gürle; Bas Burak Bilgili ve Göktuğ Alpaşar’a eşlik edecek.

Konserde, Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Don Giovanni Operası”nın sahne versiyonu  icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Bu haftaki opera gecesinde;  tüm İstanbullu müzik ve sanatseverleri Beyoğlu Emek Sineması’ndaki  konserimizde görmek istiyoruz. Klasik Batı müziğinde  klasik dönemin en ünlü bestecilerinden olan Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Don Giovanni Operasını” hep birlikte izleyip, dinleyeceğiz” dedi.


PROGRAM:
Wolfgang Amadeus Mozart – Don Giovanni Operası ( Sahne Versiyonu )

Don Giovanni Operası Hakkında Kısa Bilgi:

Don Giovanni (orijinal adı “Cezalandırılmış Çapkın veya Don Juan”) müziği Wolfgang Amadeus Mozart tarafından bestelenmiş, iki perdelik bir opera eseridir. Bu eserin prömiyeri 29 Ekim 1787’de Prag’da Ulusal Tiyatro’da oynanmıştır. Mozart bu opera eserini “opera buffa” olarak sınıflandırmıştır. Don Giovanni dünyanın birçok opera merkezinin reperatuarları içinde çok popüler bir standart opera eseri olarak tekrar tekrar sahnelenmektedir. ABD’de en çok sahnelenen operalar listesinde 7. sırayı almıştır.

Beyoğlu Emek Sineması – Saat 20.00

Adres:İstiklal Caddesi Beyoğlu

*****

Read Previous

6 Ocak Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

6 Ocak Cuma Günün Tiyatro Oyunları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: