20 Ekim Cuma İDSO Fulya Sanat Merkezi’nde

20 Ekim Cuma İDSO Fulya Sanat Merkezi’nde

Haber : Kemal Gönüleri

  • Cuma Akşamlarının Klasiği İDSO Denizbank Konserleri bu hafta 20 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde yine muhteşem bir konsere imza atacak.
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 20 Ekim Cuma Akşamı Arp Sanatçısı Çağatay Akyol Ve Keman Sanatçısı Elvin Hoxha Ganiyev’e eşlik edecek .

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta Fulya Sanat Merkezi’nde konser verecek.

Şef Tolga Taviş

Ülkemizde genç kuşağın kayda değer müzisyenlerinden biri olan ve günümüzde orkestra şefliği, bestecilik, aranjörlük ve eğitimcilik dallarında aktif olarak çalışan Şef Tolga Taviş yönetiminde,

Arp Sanatçısı Çağatay Akyol

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda arp grup şefliği ve Anadolu Üniversitesi’nde akademisyenlik yapan Türkiye’nin ilk erkek arp sanatçısı Çağatay Akyol ve müzisyen bir aileden doğan ve Avrupa’da çeşitli ülkelerde ödüller ve iftiharlar alan usta Keman sanatçısı Evlin Hoxha Ganiyev’e eşlik edecek olan İDSO, 20 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de yine muhteşem bir konsere imza atacak.

Keman sanatçısı Evlin Hoxha Ganiyev

Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Keman Konçertosu No. 3”; George Frideric Handel’ın “Arp Konçertosu” ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Senfoni No.40“ eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Fulya Sanat Merkezi’nde 20 Ekim Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde ünlü Arp ve keman sanatçılarımız muhteşem performanslarını sergileyecekler. Bu güzel konserin keyfini birlikte yaşamak üzere tüm müzikseverleri bekliyoruz” diyor.

PROGRAM /

  • Wolfgang Amadeus Mozart “Keman Konçertosu No. 3”
  • George Frideric Handel “Arp Konçertosu”
  • Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Senfoni No.40“

www.idso.gov.tr

*****

Önceki

19 Ekim Perşembe OLGUN PORTAKAL

Sonraki

Beyoğlu Öğretmen Evi’nde Şiir-Müzik Etkinliği

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar