2 Şubat 2024 Cuma İDSO, Ayşegül Sarıca’yı Anma Konseri

2 Şubat 2024 Cuma

İDSO, Ayşegül Sarıca’yı Anma Konseri

Haber : Kemal Gönüleri

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Ayşegül Sarıca’yı Anma Konseri‘nde, 2 Şubat 2024 Cuma günü saat 20.00‘da, AKM Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu‘nda Müzikseverlerle birlikte olacak.

İDSO, Bu haftaki konserini, ülkemizin yetiştirdiği güzide piyanistler arasında yer alan, sanatsal başarılarla süslediği yaşamını değerli çalışmalar ve ödüllerle taçlandıran piyanist Ayşegül Sarıca’ya ithaf ediyor.

Repertuvarı, kendisi de bir piyano virtüözü olmak isterken, geçirdiği sakatlık sonucu bu şansı kaybetse de piyano repertuvarına eşsiz eserler armağan eden Robert Schumann’ın eserlerine ayırıldı.

İlk olarak ülkemizi dünyanın dört bir yanında başarıyla temsil eden değerli piyanistimiz Gülsin Onay’ın yorumuyla, Ayşegül Sarıca’nın da orkestramızla en son seslendirdiği eser olan Schumann’in Birinci Piyano Konçertosu’nu dinleme zevkine erişeceğiz.

Konserin ikinci bölümünde ise İtalyan şef Alessandro Bonato yönetimindeki orkestra, bestecinin yaşadığı üzüntüler sonucu, fiziksel ve ruhsal olarak oldukça zor bir dönemden geçerken bestelediği İkinci Senfonisi’ni seslendirecek.

  • Şef: Alessandro Bonato
  • Solist: Gülsin Onay, piyano

Program

  • R. Schumann Piyano Konçertosu La Minor Op. 54

Ara

  • R. Schumann Senfoni No: 2 Do Major Op. 61

***

Önceki

2 Şubat 2024 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

2 Şubat 2024 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar