14 Ekim Cuma GÜNÜN KONSERİ

14 Ekim 2016 Cuma

GÜNÜN KONSERİ

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

idso_orkestra-toplu-

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), Bu Cuma ve Her Cuma İstanbulluları Klasik Müzikle Buluşturuyor

14 Ekim’de Fulya Sanat Merkezi, İDSO ile Hem Sıcacık Latin Amerika Ezgilerini Hem Senfonik Danslar Eşliğinde 20. Yüzyılın En Önemli Müzikalini Ağırlayacak.

Artık bu Cuma ve her cuma saat 20.00’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) ile klasik müzik zamanı… İDSO, her Cuma akşamı saat 20.00’de İstanbul’un farklı salonlarında vereceği konserler ile İstanbullu müzikseverleri klasik müzikle buluşturacak. 2016-2017 Kültür Sanat Sezonu Konser Programı belli olan İDSO, İstanbul’un hem Avrupa hem Anadolu yakasında çeşitli konserler verecek.

Şef Stanley Dodds
Şef Stanley Dodds

Bu Cuma Bir Yanda Sımsıcak Latin Amerika Ezgileri Diğer Yanda 20. Yüzyılın En Önemli Müzikali İDSO ile Fulya Sanat’ta 14 Ekim Cuma günkü İDSO konseri, saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezinde olacak. Dünyaca ünlü Şef Stanley Dodds yönetimindeki İDSO, yine dünyaca ünlü Berlin Filarmoni Orkestrası’nın solo arpçısı Marie-Pierre Langlamet’i ağırlayacak. İDSO, İstanbullu sanatseverleri konserin ilk bölümünde önce sımsıcak Latin esintileri eşliğinde Güney Amerika’ya götürecek, ikinci bölümde ise 20. yüzyılın en büyük müzikali kabul edilen “Batı Yakası Hikayesi”ni senfonik danslar eşliğinde dinleyicileri adeta Kuzey Amerika’ya taşıyacak.

Marie-Pierre Langlamet
Marie-Pierre Langlamet

PROGRAM

George Gershwin Küba Uvertürü

Alberto Ginastera Arp Konçertosu, Op. 25

Alberta Ginastera Estancia Süiti’nden “Malambo”

Arturo Marquez Danzon No.2

Leonard Bernstein Batı Yakası Hikayesi – Senfonik Danslar

www.idso.gov.tr

İDSO YÖNETİMİ

Müdür & Program Koordinatörü : Sezai Kocabıyık
Müdür Yardımcısı ; Hülya Özalaşar
Orkestra Şefi : Ender Sakpınar
Yönetim Kurulu
Ender Sakpınar , Sezai Kocabıyık , Hülya Özalaşar , Bülent Evcil , Erkut Gökgöz , Murat Berk

Bengü Bilik : 0532 216 69 43

Gizem Şenyurt: 0533 629 30 08

Hakan Özmen: 0532 600 28 73

 

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın Ana Sponsoru  DENİZBANK’tır.

*DenizBank, bir SBERBANK kuruluşudur.

Kurumsal Bilgi

Temeli 189 yıl önce 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Mızika-i Humayun Orkestrası’na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde 1945 yılında kuruldu. 1972 yılında ise Kültür Bakanlığı’na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını aldı. İstanbul’un müzik yaşamında önemli bir yeri olan İDSO, Orkestra şefi Prof. G.E. Lessing ve müdür Mükerrem Berk döneminde düzenli konserler vermeye başladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı solistlere eşlik eden İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yurtiçi turnelerin yanı sıra Türk sanat ve kültürünü yurtdışında da başarıyla temsil etti. İstanbul, Ankara, Bratislava ve Patras uluslararası festivallerinde konserler gerçekleştirdi. İspanya, İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD’nin Memphis kentinde açılan “Muhteşem Süleyman” sergisinde konserler verdi.  Münih’te “Europa Musicale” Festivali’nde ve Yunanistan’da Atina Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Bulgaristan’a yapılan 15 günlük turnenin yanı sıra, Japonya’ya Asya Orkestralar Haftası’nın açılış konserini vermek üzere davet edildi ve büyük başarı kazandı. Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle de büyük takdir alan İDSO, ayrıca Almanya İspanya ve İtalya turnelerini gerçekleştirdi.

Read Previous

GÜLSİN ONAY PİYANO KONSERİ

Read Next

Bayram Muz Venüs Sanat Galerisi’nde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: