19 Aralık Pazartesi Günün Konferansı “Mimarlık ve Arkeoloji”

19 Aralık 2016 Pazartesi GÜNÜN KONFERANSI

“Mimarlık ve Arkeoloji”

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

“İstanbulSMD ve Kalebodur’la Pazartesi Buluşmaları – Mimarlık ve Arkeoloji”

Modaratör : Oğuz Öztuzcu

Konuşmacılar: Cevat Erder, Nevzat Oğuz Özer, Nezih Başgelen ve arkeolog Metin Gökçay

“Mimarlık ve Arkeoloji” buluşmasında arkeolog, yayıncı ve mimarlar bir araya geliyor. Türkiye ve dünyada kültürel varlıkların korunması alanında çalışmalar yapan öncü isimlerinden Cevat Erder, mimarlık çalışmalarında antik kent ve kazılar üzerine çalışmalar yapan Nevzat Oğuz Özer, 1978’de konusunda ülkemizdeki ilk yaygın süreli yayın olan Arkeoloji ve Sanat Dergisi’ni çıkaran, çeşitli arkeoloji ve sanat yayınlarını derleyen Nezih Başgelen ve arkeolog Metin Gökçay’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinliğin moderatörlüğünü ise Çatalhöyük Dostları Derneği kurucularından olan ve Göbeklitepe ve Çatalhöyük konferanslarının gerçekleşmesine katkıda bulunan serbest mimar ve eski İstanbulSMD yönetim kurulu başkanı Oğuz Öztuzcu üstleniyor.

Mimarlık ve Arkeoloji panelinde, antik çağdan günümüze mimarlık uygulamalarının kentin tarihini yorumlarken oluşturduğu referanslara, tarih ve çevre bilincinin önemini yapılar üzerinden tartışmaya açıyor. Ören yerleri, sit alanlarının korunması ve restorasyon çalışmalarında mimarlık ve arkeoloji disiplinlerinin etkileri ve iki disiplinin birbirinden nasıl yararlandığı panel kapsamında konuşulacak.

Kalebodur’un desteği ile düzenlenen “Mimarlık Ve…” adı altındaki paneller serisi ile İstanbulSMD, mimarlık dışındaki alanlarda çalışanlarla mimarlığı ve kentleşmeyi bir arada tartışmaya açıyor.

Salt Galata- saat 19:00-20:30

Adres:Bankalar Cd No:11 Karaköy,

Etkinlik ücretsizdir.

*****

Read Previous

19 Aralık Pazartesi GÜNÜN SERGİSİ

Read Next

19 Aralık Pazartesi GÜNÜN KONSERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: