Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda Oyunlar Sürüyor

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda

Oyunlar Sürüyor

Haber : Necati MUMAY

URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda tiyatrolar seyircisiyle özlem gidermeye devam ediyor! 15 Ekim’e kadar devam eden program kapsamında Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu, İstanbul Halk Tiyatrosu, Oyun Atölyesi, Nisan Ceren Göçen, Craft Tiyatro, Reha Özcan Kumpanyası, Duru Tiyatro, KomediaTürk İstanbul, Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro ile Arena Oyuncuları’nın sevilen oyunlarını tiyatro severlerle buluşacak. Misafirlerine yeşillikler içinde tüm hijyen önlemlerini alarak güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın, pandemi döneminde seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara destek olmak amacıyla gönüllülük esasına bağlı kalarak hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, İstanbullular tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Renkli programıyla birçok oyuna ev sahipliği yapan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara, huzurlu bahçe ortamında nefes alabildikleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebildikleri bir alan sunuyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Eylül ayında Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu’nun “Süt Kardeşler”; İstanbul Halk Tiyatrosu’nun “Üçü Bir Arada”; Oyun Atölyesi’nin “Kral Lear”; Nisan Ceren Göçen imzalı “Evlat” ve Craft Tiyatro’nun “Kızlar ve Oğlanlar” oyunlarına ev sahipliği yapacak. Ekim ayında ise Reha Özcan Kumpanyası’nın “Bir Garip Orhan Veli”; Duru Tiyatro’nun “İki Bekar”; KomediaTürk İstanbul’un “Halktan Biri/Travis Pine”; Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro’nun “Fanatik” ve Arena Oyuncuları’nın “Bir Zamanlar Gazinoda” oyunları sahnelenecek.

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkânı

Misafirlerinin içleri rahat bir şekilde dışarıda vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunlu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

 • 24 Eylül Perşembe Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu
 • 25 Eylül Cuma Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu
 • 27 Eylül Pazar Kral Lear – Oyun Atölyesi
 • 28 Eylül Pazartesi Kral Lear – Oyun Atölyesi
 • 29 Eylül Salı Evlat – Nisan Ceren Göçen
 • 30 Eylül Çarşamba Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro
 • 1 Ekim Perşembe Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumpanyası
 • 2 Ekim Cuma İki Bekar – Duru Tiyatro
 • 7 Ekim Çarşamba Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul
 • 8 Ekim Perşembe Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro
 • 15 Ekim Perşembe Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları

KüçükÇiftlik Park hakkında:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU hakkında

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

Mey Diageo hakkında

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey Diageo, Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

*****

Önceki

Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sonraki

Rahmi M. Koç Müzesi’nde İlginç Sergi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar