AçıkhavADA Sinema Sedef Adası’nda

AçıkhavADA Sinema

Sedef Adası’nda

Haber : Necati MUMAY

  • AçıkhavADA Sinema, 6, 7, 8 Ağustos tarihlerinde “Züğürt Ağa”, “Kuşlar/The Birds” ve “Sarayın Gözdesi/The Favourite” filmlerini Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşturacak.
  • Her Pazar Farklı Bir Adaya Konuk Oluyor, İlk Durak 9 Ağustos’ta Sedef Adası!

Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda gerçekleştirilen AçıkhavADA Sinema, 6, 7, 8 Ağustos tarihlerinde “Züğürt Ağa”, “Kuşlar/The Birds” ve “Sarayın Gözdesi/The Favourite” filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak. İFF iş birliğiyle gerçekleşecek Alfred Hitchcock’un “Kuşlar/The Birds” filminin gösteriminin konuğu İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan, “Alfred Hitchcock Yılı” özelinde bir sunum yapacak. Getirilen bir yenilikle pazar günleri farklı bir adaya gidecek olan AçıkhavADA Sinema, ilk olarak 9 Ağustos Pazar günü “Acı ve Zafer/Pain and Glory” filmi ile Sedef Adası’na konuk olacak.

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek amacıyla fiziki mesafeyi koruyarak düzenlediği açık hava sineması, adalıların ve ada ziyaretçilerinin büyük ilgisiyle devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, “Züğürt Ağa”dan “Sev Kardeşim”e, “Dövüş Kulübü”nden “Kuşlar”a iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar düzenlenen film gösterimleri, akşamları saat 21.00’de başlayacak.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 6 Ağustos Perşembe akşamı, başrollerini Şener Şen, Erdal Özyağcılar ve Füsun Demirel‘in paylaştığı “Züğürt Ağa” filmi; 7 Ağustos Cuma akşamı Alfred Hitchcock’un 1963 yapımı korku-gerilim filmi “Kuşlar/ The Birds” ve 8 Ağustos Cumartesi akşamı başarılı Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos‘un Oscar’a 10 dalda aday gösterilen filmi “Sarayın Gözdesi/The Favourite”, Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak.

Her hafta pazar günleri farklı bir adada gösterim gerçekleştirecek olan AçıkhavADA Sinema, 9 Ağustos Pazar akşamı dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren, Pedro Almodovar’ın son filmi “Acı ve Zafer/Pain and Glory” ile Sedef Adası’na konuk olacak.

“Kuşlar/ The Birds” filmi gösterimi, bu yılki özel retrospektif bölümünü, ölümünün 40. yıl dönümünde dahi yönetmen Alfred Hitchcock’a ayıran İstanbul Film Festivali iş birliğiyle gerçekleşecek. İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan ise gösterim öncesinde “Alfred Hitchcock Yılı”na özel bir sunum yapacak. “Kuşlar/ The Birds”, adanın martıları ve çeşit çeşit kuşlarıyla birlikte izleyenlere farklı bir deneyim sunacak.

“Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor. AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

*****

Önceki

Ece Mumay Konseri Nevşehir’de

Sonraki

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu 13 Ağustos’ta başlıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar