20 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ; 44. İstanbul Müzik Festivali

20 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ

44. İstanbul Müzik Festivali

Hazırlayan: Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

Anna-Carmignola

VENEDİK BAROK ORKESTRASI & PATRICIA PETIBON

“Ses rengi, diksiyon, entonasyon, her şey mükemmele yaklaşmış. Ve bu meziyetlerini oyunculuktaki güçlü kabiliyeti ile birleştirince, Petibon duygularımızı deşerek bize hem cenneti hem cehennemi yaşatıyor.” Le Monde

Fransa’nın opera dünyasındaki en parlak yıldızlarından Patricia Petibon, Venedik Barok Orkestrası ile ilk kez Türkiye’de! Handel’in operalarından seçilmiş aryaları da içeren bir programla müzikseverleri 17. yüzyılda müzikal bir yolculuğa çıkaracak bu konsere Aya İrini Müzesi de eşsiz tarihi dokusu ve etkileyici akustiğiyle büyüsünü katacak.

Victoires de la Musique Classique’te iki kez En İyi Opera Sanatçısı ödülü kazanmış Patricia Petibon Paris, Rennes, Bastille, Bavyera, Zürih, Viyana Operaları ile Salzburg ve Aix-en-Provence Festivalleri dâhil, dünyanın dört bir yanında önde gelen opera evleri ve festivallerinde pek çok farklı rolde sahneye çıkıyor. İlk albümü Amoureuses ile En İyi Opera Albümü dalında 2009 BBC Müzik Ödülü’nü kazanan Patricia Petibon, Andrea Marcon ve orkestrasıyla da övgü dolu yorumlar alan kayıtlar yapıyor.

Andrea Marcon yönetiminde Amerika, Avrupa, Asya ve Japonya’yı kapsayan turneleriyle günümüzde barok müziğe en uzun yolu katettiren topluluklardan Venedik Barok Orkestrası, 2011 ve 2013 yıllarında yine İstanbul Müzik Festivali’nde hayranlık uyandıran konserler vermişti. Diaposon d’Or, Echo ve Edison gibi önemli ödüllerle de başarısını kanıtlayan topluluğu BBC Music dergisi “esnek, renkli, virtüöz” diye tanımlıyor.

Venedik Barok Orkestrası’nın Patricia Petibon ile vereceği festival konserinin sadece barok müzik tutkunları değil, tüm müzikseverler için yılın en heyecan verici etkinliklerinden biri olacağı şüphesiz.

Andrea Marcon şef
Patricia Petibon soprano

PROĞRAM

Francesco Maria Veracini
Uvertür No.6 Sol minör

Antonio Vivaldi
La Senna festeggiante’den Sinfonia Do Majör, RV 693

George Frideric Handel
Alcina, Rinaldo ve Giulio Cesare operalarından aryalar
Concerto Grosso Si bemol Majör, op.3 No.2, HWV 313
Ariodante operasından Uvertür
Terpsicore’den Chaconne, HWV 8b

Ara dahil 125 dakika sürer.

Aya İrini Müzesi-Saat: 20:00

Adres:Topkapı Sarayı Avlusu Sultanahmet

Bilet Fiyatları: 1. Kademe 250 TL; 2. Kademe 200 TL; 3. Kademe 150 TL; Öğrenci 35 TL;

Read Previous

“YAZA MERHABA” SERGİSİ SONA ERDİ

Read Next

20 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ; İSTANBUL’DA RAMAZAN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: