2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE; TİYATRO

2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE

TİYATRO

Hazırlayan : Kemal Gönüleri

İ S T A N B U L

fehim paşa

FEHİM PAŞA KONAĞI

Yazan : Turgut Özakman

Yöneten : Kemal Kocatürk

Dramaturgi : Hilmi Zafer Şahin

Sahne Tasarımı : Sırrı Topraktepe

Kostüm Tasarımı : Almila Altunsoy

Işık Tasarımı : Murat İşçi

Yönetmen Yardımcısı : Ahhan Şener, Pınar Demiral, Gülsün Odabaş

Oyuncular:

Ali Karagöz, Bahtiyar Engin, Cihan Kurtaran, Çağatay Palabıyık, Gülsün Odabaş, Hamit Erentürk, Murat Ozan, Murat Üzen, Nazan Yatgın, Nevzat Çankara, Orhan Hızlı, Pelin Budak, Pınar Demiral, Selçuk Soğukçay , Serkan Bacak, Volkan Ayhan, Zeynep Ceren Gedikali

KONUSU:
Turgut Özakman’a 1979 yılında Büyük Ödül kazandıran Fehim Paşa Konağı, 1908 yılında, 2. Meşrutiyetin arifesinde, Abdülhamit’in İstibdadının son dönemlerinde geçer. Eski Kabadayı Rasim Baba’nın oğlu Yusuf gölge oyunuyla ilgilenmektedir. Bu durum Rasim Babayı rahatsız etmektedir. Oğlunun da kendisi gibi Fehim Paşa’ya bağlı ünlü bir kabadayı olmasını isteyen Rasim Baba, oğlunu Fehim Paşa’nın konağına götürür. Fakat Yusuf’un karagöz oynatıcısı olduğu öğrenilince, Rasim baba büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Oğlu Yusuf, konaktaki kadınları eğlendirmek için bizzat Fehim Paşa tarafından gölge oyuncusu olarak görevlendirilir. Bir de üstüne Yusuf, Fehim Paşa’nın kızına âşık olunca büyük siyasi karışıklıkların, iktidar kavgalarının ortasında eğlenceli bir olaylar dizisi gelişir.

Harbiye Cengiz Topel Açıkhava Sahnesi-Saat :21:00

Adres:Taşkışla Cad., HARBİYE

Bilet Fiyatları:

Gişe Fiyatı:16 Tl
( Belirtilen fiyat www.dagtrek.com internet sitemiz üyeleri için geçerlidir. İnternet sitemiz üyesi olmayanlar için fiyat 20 TL dir. Kayıt olduğu halde gelmeyenlerin bilet bedelini ödemesi gerekmektedir)

Etkinlik Koordinatörü: Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Bilet alabilmek için mutlaka bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir e-mail atmanız gerekmektedir.

Read Previous

2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE; 44. İstanbul Müzik Festivali

Read Next

2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE; GÜNÜN SERGİLERİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: