Yeni ANA Dergisi Ekim Ayı Toplantısı

Yeni ANA Dergisi Ekim Ayı Toplantısı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : İsmail Hakkı Bağdat

Edebiyat Dünyasının en uzun soluklu dergilerinden olan Yeni ANA Dergisi’nin aylık olağan Şiirli, Şarkılı ve Cumhuriyet ile ilgili konuşmalarını içeren toplantısı Şişli Öğretmen Evi’nde davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Derginin İmtiyaz Sahibi Şaheste Günday‘ın yaptığı açılış konuşmasından sonra, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı ile ilgili konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, şarkılar söylendi. Emekli Büyükelçi Önder Özar yaptığı konuşmada ; 21 Ekim 1921 de TBMM Hükümeti ile Fransa arasında imzalanan “Ankara İtilafnamesi”nin milli mücadele tarihimizdeki önemini vurguladı.

Udi Ahmet Gülcüoğlu‘un ud’undan dökülen nağmeler eşliğinde T.S.M. Solisti Gülşen Aygün ile T.S.M. solisti Olcay Anıl seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılara yer yer davetliler de katıldı. Günün en büyük sürprizini ise konuklar arasında bulunan Ressam Fehmi Bildik seslendirdiği bir Türk Sanat Müziği eseri ile Davetlilerden çok büyük alkış aldı.

Konuklar şiirlerle yaklaşan  Cumhuriyet Bayramını hatırlatırken Ressam-Şair Serdar Samancıoğlu ise Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu ve Kurtuluş Savaşını içeren Nazım Hikmet‘in Kuvayi Milliye Destanı‘nından  iki bölümünü okurken ; muhteşem yorumu ile davetlilere o günleri tekrar yaşattı.

TOPLANTIDA KİMLER VARDI?

Yeni ANA Dergisi’nin sezonun ilk toplantısı olan Ekim 2018 ayı toplantısına katılanlardan isimlerini tesbit edebildiklerimiz şunlardır:

Başta Yeni ANA Dergisi İmtiyaz Sahini Şaheste Ünday olmak üzere ; Emekli Büyükelçi Önder Özar , Prof.Dr. Şinasi Eskikaya, Film-San Vakfı Başkanı Engin Çağlar, Güzel Sanatlar Resim Birliği Başkanı ressam Nazan Akpınar, Rekreasyon Derneği Başkanı ressam Pervin Bülbül, Başkan Yardımcısı ressam Canan Arabacı, Rekreasyon Derneği Sekreteri Ressam Sevda Güven Ercan, Rekreasyon Derneği Muhasip Üyesi Ressam Emine Yılmaz, Seramik sanatçısı Yazar Özcan Atamert, Duygu Akkuş , ressam Serdar Samancıoğlu, Gazeteci Yaşar Kaba, İstanbul Çevre Derneği Başkanı Gültekin TaşpınarAdnan Yeşiltaş, Ressam Sibel Özkaygısız, Ressam Fehmi Bildik, Eşi Perihan Bildik, Yazar-Ressam Harika Ören, Fotoğraf Sanatçısı İsmail Hakkı Bağdat, Ressam Cahide Topaloğlu, Ressam Fevziye Özmen, Ressam Ayşen Erte, Ressam İpek Tekil, Ressam Ayçe Göğen Gengüç, Ressam Ayşe Ümit Sahilyolu, Ressam Serpil Deringöl, Ressam Aynur Yıldırım, Ressam Aysel Ekiz, Ressam Figen Koylan, Ressam Nilüfer Çile, Ressam Şehnaz Aykaç, Ressam Hülya Kurt Ataözden, Biyolog Dr. Mine Bora, Nilgün Bora, Ressam Nimet Kuru, Nur Kuru, Şair Melda Hakgüder, Yıldız Büget Mertel, Müjgan Özgürel, Nafi Özgürel, Gülşen Şenderin, Enver Hergüler , Yegane Gülerman, Hüseyin Kuzucan, Evin Okçuoğlu, Em. Öğr. Güler Türkeş, Bilgisayar Uzmanı İsmail Erce, Türkan AkıllıNesrin Kayserilioğlu, Birsen Öncüler, Kaptan Orhan Kahveci, Aysel ve Nilsen hanım, Didem Şayıplı, Sanatçılar Udi Ahmet Gülcüoğlu, Şair ve Türk Halk müziği sanatçısı Mihriban Sarı , T.S.M. Solistleri Gülşen Aygün , Olcay Anıl, Ezgi Ertem ve İstanbul Sanat Magazin’den Kemal Gönüleri, Necati Mumay ve Deniz Tokgöz .

Facebook’ta yer alan diğer fotograflar için TIKLAYINIZ

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.