“Mabetlerimiz “ Sergisi Çorum’da Açıldı

“Mabetlerimiz “ Sergisi

Çorum’da Açıldı

Haber ve Fotograflar : Kemal Gönüleri

  • Sergi , Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün katılımı ile 15 Eylül 2017 Cuma günü Çorum Sanat Müzesi ve Galerisi’nde açıldı.
  • Mabetlerimiz” Sergisi 30 Eylül’e kadar Sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Çorum Belediyesinin sponsorluğunda ; Ressam Ayla Akyol Yönetiminde faaliyetini sürdürmekte olan Akyol Sanat Merkezi Sanatçılarının katılımı ile yapılan “Mabetlerimiz “ Karma Sergisi , 15 Eylül 2017 Cuma günü saat 14.00’de Çorum Sanat Müzesi ve Galerisi‘nde düzenlenen bir kokteylle açıldı.

Açılış kokteylinde başta Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere ,  Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerMüdürü Mustafa Ercan , Çorum Belediyesi Sanat Danışmanı Nilgün Ayşecik Çevik, Çorum Sanat Müzesi ve Galerisi Sorumlusu Dursun Boran Oran‘nın yanı sıra, İstanbul’dan Serginin açılışı için Çoruma gelen Sergide eserleri yer alan Sanatçılar, Davetliler, Sanatseverler hazır bulundular.

Açılış kokteylinin sunuculuğunu Dursun Boran Oran yaparken , Ressam Prof.Dr. Ahmet Özol , Akyol Sanat Merkezi Sahibi Ressam Ayla Akyol ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü birer konuşma yaptılar.

“Mabetlerimiz “ Karma Sergisi‘nde eserleri yer alan Akyol Sanat Merkezi Sanatçılarının isimleri alfabetik sıra ile şöyledir:

Ahmet Özol , Aydın Erkmen , Aydın Sofu , Ayla Akyol , Betül Vural , Beyza Bayraktaroğlu , Canan Alkım , Canan Arabacı , Demet Aytuna , Deniz Tokgöz , Esra Bayraktaroğlu İskender , Fehmi Bildik , Kemal Gönüleri , Nazan Akpınar , Nazan Erkmen , Nur Ulubil , Pervin Bülbül , Seran Tepeoğlu , Tülay Aner Güzeldere ve Zerrin Çiğdem Aner.

“Mabetlerimiz” Sergisi , Sanatseverler tarafından Çorum Sanat Müzesi ve Galerisi‘nde 30 Eylül’e kadar gezilebilecek.

*****

Read Previous

15 Eylül Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

“Mabetlerimiz” Sanatçıları Belgelerini Aldılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: