K.Muzaffer Gençer 5’inci kez Art Shopping’de

K.Muzaffer Gençer

 5’inci kez Art Shopping’de

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : K.Muzaffer Gençer arşivi

Yurt Dışında en çok sergi açan ressamların başında gelen İstanbul’lu Şair Ressam K.Muzaffer Gençer , bu yıl 24’üncüsü düzenlenen ve Dünya Çağdaş Sanatçılarını ; Louvre Müzesi‘nde biraraya getiren ; 24-25 ve 26 Mayıs  tarihlerinde yapılan Art Shopping‘e 5’inci kez katıldı. Uluslararası çağdaş Sanatçıları, Galerileri, Koleksiyonerleri ve Sanatseverleri biraraya getiren Art Shopping, bu kez de sanatta varılan son noktayı gözler önüne serdi.

Louvre Müzesi Carrousel du Louvre Salonları‘nda gerçekleşen uluslararası sergiye, Azerbaycan’lı ünlü ressam Asmar Narimanbekova‘nın Galerisi Asmar Art‘dan katılan K.Muzaffer Gençer‘in fovizim etkisi görülen 8 adet ekspresyonist yapıtı yer aldı.

K. Muzaffer Gençer üyesi olduğu Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı,  Dr Demir Fıtrat Önger‘in de sergisinde bulunmasından duyduğu mutluluğu dile getirirken “Paris’ te olmak, Louvre ‘de olmak, Dünya Sanatçıları ile olmak, bana çok iyi geliyor. Sanatı seviyorum. Bu sergimde mensubu bulunduğum Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Sayın Dr. Demir Fıtrat Önger’in sergimi ziyaret etmesi beni çok mutlu etti.” dedi.

Edinilen bilgilere göre ; SAKÜDER‘in Paris Anadolu Kültür Merkezi‘ nde 13 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek olan “Anadolu’dan Esintiler” sergisinde de K.Muzaffer Gençer‘in 2 eserinin yer alacağı belirtildi.

K.MUZAFFER GENÇER Kimdir?

İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. M.Ü. İşletme Fakültesini bitirdi. (2002-2006) YTÜ [İKGM] ve (2007-2011) İTÜ [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına katılmştır. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris, La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel,3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1 ve Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde(2 yapıtı mevcuttur) 3 karma sergisi olmuştur.Paris Art Shopping’ in Paris Carrousel du Louvre (4 kez) ile Côté d’Azur Cannes sergisine, Yunanistan’da 7 ,Amsterdam,Plovdiv’de 1, Berlin‘de 2 karma ve yurtiçi, yurtdışında toplam 200’den fazla sergiye katılmıştır. Tüyap-Artist 19-20-21 ve 24’de yeralmıştır Paris Anadolu Kültür Merkezi,SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır).İBB“Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

Ressam Şair K.Muzaffer Gençer’in yayınlanmış İki şiir kitabı bulunuyor.

Sergi 24-25 ve 26 Mayıs  tarihlerinde sürecek.

*****

Read Previous

“Çocukların Yorumuyla Bauhaus” Sergisi açıldı

Read Next

BİR RAMAZAN BAYRAMI DAHA YAŞIYORUZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: