Ece Mumay Başarıdan Başarıya koşuyor

Ece Mumay Başarıdan Başarıya koşuyor

Haber : Kemal Gönüleri

Ece Mumay başarılarına bir yenisini de Datça’da ekleyecek. Ece Mumay , Mugla Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Datça Belediye Başkanlığının birlikte organize ettiği “Eğitime Merhaba” konserinde müzikseverlerin karşısına çıkacak.Datça Amfi Tiyatro‘da 27 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 20.30’da başlayacak olan konseri , Müzikseverler ücretsiz izleyebilecek.

Ece Mumay Kimdir?

Müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. İTÜ Konservatuarı lise bölümünde 3 yıl okuduktan sonra İÜ Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Bu yıl İÜ Devlet Konservatuarı’nda üniversiteye başladı. 
Youtube’da açtığı kanalında birbirinden değerli sanatçıların bestelerini yorumladı. Kanal kısa sürede milyonların beğenisini kazandı. Burada elde ettiği başarı televizyon ve müzik piyasasının ilgisini çekti. İlk olarak 2 yıl önce TRT ekranlarında boy gösterdi. Çeşitli müzik kanalları Ece’nin coverlarını dönmeye başladı.
Kısa sürede kanalı 20 milyonu aşkın görüntülemeye ve 130 bin aboneye ulaştı. Instagram ve Twitter hesaplarıyla sosyal medyayı aktif olarak kullanan Ece Mumay, burada da binlerce kişi tarafından takip ediliyor.
Çok sayıda albüm teklifini alan genç yorumcu, 18 yaşını doldurduktan sonra 3 ay önce müzik piyasasının devlerinden Pasaj Müzik’le anlaştı. Çoğunluğu kendi bestelerinden oluşacak albümün şubat ayında piyasaya çıkması bekleniyor.
Ekşi Sözlük’te bir hayranının “yağmur sesli kız” diye tanımladığı Ece Mumay, iyi derecede İngilizce, İspanyolca ve Almanca biliyor.

1998 yılında İstanbul’da doğan Ece Mumay ; İstanbul Sanat Magazin Yazarlarından Gazeteci Necati Mumay’ın torunu, Gazeteci Yazar Cengiz Mumay’ın kızı.. Ece’nin amcası Gazeteci Yazar Bülent Mumay , Ağabeyi Can Mumay da gazeteci…

*****

Önceki

27 Eylül Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

Necati Mumay’ın Kardeşi Vefat Etti

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar