Derya Zenginoğlu Bağlı Beyinler-İstanbul 34 Sergisi

Derya Zenginoğlu’nun

“Bağlı Beyinler – İstanbul 34” Sergisi açıldı

Haber ve Fotoğraflar: Kemal Gönüleri

  • Derya Zenginoğlu’nun “Bağlı Beyinler – İstanbul 34//Connected Brains-İstanbul 34 ” isimli proje sergisi Akyol Art Center’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu…
  • Sergi, 25 Ekim akşamına kadar Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Ressam Ayla Akyol yönetiminde faaliyet gösteren Akyol Art Center, 2019-2020 Sanat Sezonu açılışında ; Multidisipliner Sanatçı Derya Zenginoğlu’nun “Bağlı Beyinler – İstanbul 34 //Connected Brains-İstanbul 34” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Oldukça ilginç Sergide Multidisipliner Sanatçı Derya Zenginoğlu’nun enstalasyonlarının fotograflarının yanı bilim ve teknolojideki mutasyonları ve deneyleri birleştiren eserleri yer alıyor.

Serginin açılış kokteylinde Derya Zenginoğlu’nu başta değerli Eşi Mesut Bey ile Cici kızı olmak üzere, Hollanda Konsolosluğu Kültür Ateşesi, Hollanda’dan ve Türkiye’den çok sayıda davetliler, Sanatçılar, Sanatseverler ve Medya mensupları yalnız bırakmadılar. Başka bir etkinliği olduğu için Serginin açılışına katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sergiye gönderdiği görkemli çiçek sepeti ile alkış aldı. Konuklar çiçek sepetinin önünde bol bol anı fotografı çektirdiler.

Açılış konuşmasını Akyol Art Center sahibi Ayla Akyol yaptı. Konuşmasında, sanatçı Derya Zenginoğlu’nun yurtdışı çalışmalarında ürettiği irili ufaklı eserlerle sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu kaydeden Akyol, galerisinde Derya Zenginoğlu‘nun Bilim ve Sanatı birleştiren eserlerinin sergilenmesinden gurur duyduğunu ifade etti…

Derya Zenginoğlu da yaptığı konuşmada, uyguladığı projede “Sanat içinde bilim ve bilim içinde sanatı’” eserlerinde dile getirdiğini anlattı. Zenginoğlu bu projeyi Türkiye’de ilk kez sergilemekten mutlu olduğunu sözlerine ekledi. Daha sonra Çalışmalarından esinlendiği Biyolog ile Hollanda Kültür Ateşesi birer konuşma yaptılar.

Derya Zenginoğlu ; hazırlanmış malzeme paketi ve petri paketleri istekli Sanatçılara dağıtarak , “Bağlı Beyinler// Connected Brains“den ne anladıklarını ifade etmelerini istedi. Ortaya çıkan eserler digital sergide sergilenecek ve eser sahipleri e-mail yolu ile bilgilendirilecek.

Sergi; 25 Ekim akşamına kadar Akyol Art Center‘de Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

Akyol Art Center,

Adres: Şakayık Sokak Desen Apt. No: 17 Teşvikiye/İstanbul

*****

Facebook’ta yer alan diğer Fotograflar için TIKLAYINIZ

*****

*****

Read Previous

20 Ekim 2019 P A Z A R Ediz Hun&On Küçük Zenci 

Read Next

21 Ekim 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: