Zafer Dilek’in Acı Günü

Zafer Dilek’in Acı Günü

Recai Oktan Yazdı

Adana’lı Ünlü müzik adamı Zafer Dilek’in annesi vefat etti.

70’li yılların çok konuşulan bestelerin sahibi, gitarist, aranjör ve müzik yönetmeni Zafer Dilek’in annesi Mine Dilek, uzun süredir çekmekte olduğu hastalığa yenik düşerek , 26 Ağustos Pazar günü yaşama veda etti.

Mine Dilek’in cenazesi, 28 Ağustos 2018 Salı günü (yarın) Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı Şehitlik Camisi’nde ikindi namazının ardından toprağa verilecek.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak, müteveffa Mine Dilek‘e Allah’tan rahmet , kederli ailesine ve değerli Müzik adamı Zafer Dilek’e başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Allah rahmet eylesin.

*****

About Recai Oktan

Sülalede 8 kız torundan sonra ilk erkek torun olarak 04. 06. 1947 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Eğitimini Adana'da (İnkilap İlkokulu, Tepebağ Ortaokulu, Adana Erkek Lisesi) tamamladı. Adana Demirspor ve Galatasaray taraftarıdır. Adana'da 2 süreli derginin (Başaranlar, Klas), 1 haftalık gazetenin (Hürsöz), 2 günlük gazetenin (Güney Ekstra, Klas) sahipliğini yaptı.3 evliliğinden 1 oğlu, 1 torunu var. 20 yaşında şekillendirdiği siyasi görüşü hiç değişmedi. 2000 yılında siyasi görüşü , taraftarı olduğu takımlar ve oğlu hariç her şeyi Adana'da bırakıp, gurbete çıktı . 2011 yılından beri Bodrum/Gümüşlük'te yaşıyor, kış mevsimini İstanbul'da, festivalleri Adana'da geçiriyor. Beyni ve kalbi Adana'dan asla kopmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.