Alinur Uğurpakkan’ın ‘Portreler’i Moda’da

Alinur Uğurpakkan’ın ‘Portreler’i Moda’da

Yazı ve Fotoğraflar : Recai Oktan

Tanınmış karikatüristlerimizden Alinur Uğurpakkan, on parmağında yirmi beceri olan sanatçılarımızdandır. Daha önce İstanbul, Bodrum, Adana’da ilgiyle izlenen Uğurpakkan’ın PORTRELER’i, dokuzuncu kez, Kadıköy Moda caddesindeki Cherrybean Coffees’te sergileniyor.

6 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen sergi açılışında, yakın dostları, meslektaşları ve sevenleri de Alinur Uğurpakkan’la buluştu.

Alinur Uğurpakkan hayranları için dipnot ; Frida Kahlo, Türkan Şoray, Defne Joy Foster , Tina Turner, Audrey Hepburn, Prof. Dr. Canan Karatay, Nurgül Yeşilçay, Candan Erçetin, aktör Cengiz Sezici gibi ünlülerin karikatürlerinin yer aldığı Alinur Uğurpakkan‘ın 30 çalışmasından oluşan PORTRELER’i, 2 Kasım Perşembe gününe değin, 19-21 saatleri arasında izleyebilirsiniz.

Alinur Uğurpakkan‘ı bu mutlu gününde dostları Mümtaz Aşan ve Recai Oktan, Karikatürist Akdağ Saydut‘un yanı sıra Sanatseverler yalnız bırakmadılar. Açılış kokteyline katılan aktör Cengiz Sezici kadim dostu Alinur Uğurpakkan ile Cengiz Sezici’nin karikatürü önünde anı fotografı çektirirken; yılların dostluğu, kader arkadaşlığı PORTRELER sergisinde bir kez daha kanıtlandı.

*****

About Recai Oktan

Sülalede 8 kız torundan sonra ilk erkek torun olarak 04. 06. 1947 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Eğitimini Adana'da (İnkilap İlkokulu, Tepebağ Ortaokulu, Adana Erkek Lisesi) tamamladı. Adana Demirspor ve Galatasaray taraftarıdır. Adana'da 2 süreli derginin (Başaranlar, Klas), 1 haftalık gazetenin (Hürsöz), 2 günlük gazetenin (Güney Ekstra, Klas) sahipliğini yaptı.3 evliliğinden 1 oğlu, 1 torunu var. 20 yaşında şekillendirdiği siyasi görüşü hiç değişmedi. 2000 yılında siyasi görüşü , taraftarı olduğu takımlar ve oğlu hariç her şeyi Adana'da bırakıp, gurbete çıktı . 2011 yılından beri Bodrum/Gümüşlük'te yaşıyor, kış mevsimini İstanbul'da, festivalleri Adana'da geçiriyor. Beyni ve kalbi Adana'dan asla kopmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.