TGC: Onur Belge’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz.

TGC: Onur Belge’yi

sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Haber : Necati MUMAY

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) önceki Yönetim ve Balotaj Kurulu Üyelerinden, Türkiye Spor Yazarları Derneği önceki başkanlarından Onur Belge ölümünün 4. yılında anıldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Onur Belge’nin ölümünün 4. yılında yayınladığı Mesajda şu görüşler yer aldı. “Onur Belge spor haberciliği konusunda çalışkanlığı ile örnek bir gazeteciydi. Meslek örgütlerinin de yönetimlerinde görev alarak gazeteciliğe önemli katkılarda bulundu. Kendisini hiç unutmayacağız. Onur Belge’yi sevgi ve saygıyla anıyoruz.”

ONUR BELGE KİMDİR? (1946 – 2015)

1946 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nde eğitim gördü. İstanbulspor, Vefa, Taksim gibi takımlarda profesyonel futbol oynadı. Mesleğe 1968 yılında Günaydın Gazetesi’nde Spor Muhabiri olarak başladı. Çalışmasını Hayat Spor, THA, Hürriyet, Fanatik’te sürdürdü. Hürriyet adına Londra’da görev yaptı. Gazete adlı yayının spor müdürlüğünü üstlendi. Aydınlık Gazetesi’nde yazdı. Ayrıca Star TV, BRT TV ve Radyokulüp ve Bugün Gazetesi’nde çalıştı. Kanal A’da yorumcu olarak görev yaptı. Dünya Kupası Tarihi kitabı yayımlandı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nda yer aldı. İngilizce bilen Onur Belge evli, 1 çocuk babası.

TSYD’de 2002 – 2006 arasında iki dönem başkanlık yaptı.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.