TED Rönesans Koleji TGC Basın Müzesi’ni ziyaret etti

TED Rönesans Koleji

TGC Basın Müzesi’ni ziyaret etti

Haber : Necati MUMAY

Türkiye’nin en yaygın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kültür hayatına da kurduğu Basın Müzesi ile katkı sağlıyor. Kamuya yararlı dernek olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, müzeyi devletten hiçbir yardım almadan kendi olanakları ile sürdürmeye çalışıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın sayılı Basın Müzelerinden olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi‘ne okulların yoğun ilgisi sürüyor.

Son olarak 14 Mayıs 2019 Salı günü TED Rönesans Koleji‘nin 28 öğrencisi iki öğretmenle birlikte Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi‘ni ziyaret etti.

Öğrenciler Basın Müzesi‘ni gezerek içindeki baskı makineleri, tarihi objeler ve anı eşyalarıyla ilgili bilgi aldı.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.