“Sevgide güneş gibi ol” 5.Sergisi

“Sevgide güneş gibi ol” 5.Sergisi

Haber: Necati MUMAY

  • Handan Baykal’ın “Sevgide Güneş Gibi Ol” isimli sergi projesinin beşincisi Kıbrıs’ta düzenlendi…

İzmir’in tanınmış sanatçılarından Handan Baykal’ın ‘Sevgide güneş gibi ol’ isimle proje sergisinin beşincisi KKTC’de açıldı. Serginin açılışı çok sayıda davetlinin yanı sıra sanatsever vatandaşlar da katıldı. Sergiyle ilgili olarak bize bilgi veren Baykal, özetle şunları söyledi: “Projesi bana ait olan “Sevgide güneş gibi ol” Uluslararası Dostluk ve Kardeşlik temalı karma resim sergisinin ilk adımı Yunanistan Leros adasında Belediye Başkanı Michalis Kolias izni ile Ekim 2014’te gerçekleşmiştir. İkinci adımı İzmir Buca Protestan Kilisesinde Pastör Ertan Çevik himayesinde Kasım 2015’te, üçüncü adımı Ağrı- Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayında Haziran 2016’da İl Kültür Müdürü Muhsin Bulut’un izni ile gerçekleşmiştir. Dördüncü adımı ise Almanya Hamburg Evangelist Kilisesinde Ekim 2016’da Pastör Maricio Da Silva izni ile gerçekleşmiştir”

SEVGİDE GÜNEŞ GİBİ OL

“Dostluk ve Kardeşlik projemin afişi TRT adına çekilen Sevgide Güneş Gibi Ol belgesel programına aittir. Afiş kullanım hakkı TRT Bölge Müdürü Mevlüt Şahbaz’ın tarafıma hediyesidir. TRT Kanalında 13 bölümlük belgesel olarak çekilmiş bir Kültür-Sanat programıdır” “Sergimizin beşinci adımı Kıbrıs Arabahmet Kültür ve Sanat evinde 30 sanatçı ile gerçekleştirdik. Sergiye katılan Mehmet Gencer isimli sanatçı da KKTC Cumhurbaşkanı ve eşinin portre resimlerini yapmış, biz de kendilerine takdim ettik. Sergimiz yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördü. Kıbrıslıların sıcak ilgisi beni heyecanlandırırken Kıbrıs’ta tekrar sergi yapmak üzere davet aldım ve çok mutlu oldum. Yolumuz SEVGİ… Yolumuz barış, kardeşlik, ışığımız sanattır” dedi

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.