Nişantaşı Üniversitesi’nden TGC Basın Müzesi’ne ziyaret

Nişantaşı Üniversitesi’nden

TGC Basın Müzesi’ne ziyaret

Haber : Necati MUMAY

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 1984-1988 yılları arasında restore edilip 9 Mayıs 1988 tarihinde hizmete açılan Çemberlitaş’taki Basın Müzesi’ne üniversitelerin gazetecilik bölümü öğrencilerinin ziyaretleri sürüyor

Müzeyi son olarak 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü Nişantaşı Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri, öğretim üyesi Dr. Zehra Özkeçeci ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette öğrencileri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş bilgilendirdi. Başkan Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş TGC’nin faaliyetleri konusunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

TGC Başkanı Turgay Olcayto yaptığı konuşmada Cemiyetin kurulduğu günden bu yana basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kalkması, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkının sağlanması için çaba gösterdiğini belirtti. Genel Sekreter Sibel Güneş ise Basın Müzesi’nin basının hafızası olma özelliğini taşıdığını, kütüphanesi, anı eşyaları, sergi salonları ile dünyanın sayılı müzelerinden biri olduğunu söyledi. Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.