Kültür-Sanat Söyleşileri’nin 2’ncisi yapıldı

TGC Kültür Sanat

Söyleşileri’nin 2’ncisi yapıldı

Haber ve Fotograflar : Necai MUMAY

  • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kültür Sanat Komisyonu’nun yaptığı “Radyo Tiyatroları Devam ediyor” söyleşisinin konukları tiyatro oyuncusu Zihni Göktay ve efektör Korkmaz Çakar oldu.
  • Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kültür sanat etkinliklerinin ikincisinin konusu : Radyo Tiyatroları

Kültür Sanat Komisyonu’nun hazırladığı söyleşi programının ikincisi “Radyonun Altın Çağı: Radyo Tiyatrosu” başlığıyla 29 Kasım 2019 Cuma günü saat 14.00’de TGC Basın Müzesi’nde yapıldı.

Moderatörlüğünü TGC Kültür Sanat Komisyonu Üyesi, TRT İstanbul Radyosu Prodüktörü Aybeniz Ece Uçan’ın yaptığı söyleşinin konukları, birçok Arkası Yarın ve Radyo Tiyatrosu’nda rol alan tiyatro sanatçısı Zihni Göktay ile İstanbul Radyosu Tiyatro Eğlence Yayınları’nın unutulmaz efektörü Korkmaz Çakar oldu.

Toplantının açılışında konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto söyleşi programıyla yazarları, çizerleri, sanatın yüz akı sanatçıları, TGC üyeleriyle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Toplantıya TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Genel Sayman Ahmet Özdemir, Balotaj Kurulu Üyesi Serkan Ocak, Kültür Sanat Komisyonu üyeleri, Gamze Özdemir, Esin Yolçınar Kıdemli üyeler Hilal Ertan, Ahmet Çakır, Necati Mumay, Vecide Şener, Faik Uyanık, Şükrü Disanlı, TGC İdare Müdürü Cem Çapanoğlu, Basın Müzesi Müdürü Saadet Altay, yardımcısı Nedim Kavuk olmak üzere çok sayıda gazeteci, sanatsever ve öğrenciler katıldı.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.