Işık Çuhacıoğlu & “4 Kapı 40 Makam”

Işık Çuhacıoğlu & “4 Kapı 40 Makam”

Haber: Necati MUMAY

Bodrum Gümüşlük’te faaliyet gösteren HGC Art Gallery, Işık Çuhacıoğlu’nun “Kahveci Derviş’in Kapıları” (4 Kapı 40 Makam) başlıklı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteylinde çok sayıda davetli sanatçı ve sanatsever hazır bulundu…

Açılışa Bodrumlu sanatseverler yoğun ilgi gösterirken Çuhacıoğlu’nun eserleri beğeni topladı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Çuhacıoğlu’nun yurt içinde ve yurt dışındaki birçok koleksiyonerde eserleri bulunduğunu söyleyen HGC Sanat Yönetmeni Hülya Gömkyiğit, sergiyle ilgili olarak yazarımız Necati MUMAY’a açıklamada bulunurken şunları söyledi:

“Sanatçımız, UNICEF’in Türkiye’deki 100 suluboya sanatçısından biri olarak gösteriliyor. Sanatseverler toplam 24 eseri hayranlıkla izlediler. Bodrum sakinlerini 3 Temmuz’a kadar galerimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız” 

Işık Çuhacıoğlu’nun “Kahveci Derviş’in Kapıları” (4 Kapı 40 Makam) başlıklı kişisel resim sergisi 3 Temmuz’a kadar HGC Art Gallery’de Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Deneyimli sanatçı Hülya Gökyiğit’in yönettiği galerideki serginin adresi şöyle:

HGC Art Gallery, Dereköy Caddesi No: 182/1 Gümüşlük Dereköy/BODRUM

*****

About Kemal Gönüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.