İki Sanatçıdan “Atatürk Resimleri Sergisi”

İki Sanatçıdan

“Atatürk Resimleri Sergisi”

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Ataköy Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Remzi Taşkıran-Saaeed Aghanejad’ın “Atatürk Resimleri” Sergisine ev sahipliği yapıyor…
  • Sergi 6 Kasım akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak…

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, biri İranlı iki sanatçının Atatürk’ü konu eden eserlerine ev sahipliği yapıyor. Remzi Taşkıran ve İranlı sanatçı Saeed Aghanejad ikilisinin yaptıkları Atatürk portreleri, düzenlenen açılış kokteyliyle kültür merkezinin Çetin Emeç Salonu’nda sanatseverlerin izlenimine sunuldu…

Açılışta bir konuşma yapan Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) Başkanı İlhan Gülek, dernek üyesi Remzi Taşkıran ile İranlı sanatçı Saeed Aghanejad’ı kutlayarak güzel eserlere imza attıklarını ifade etti.

Açılış kokteylinde davetliler sanatçılar, BASAD üyeleri, sanatçılar ve sanatseverler hazır bulundu…

Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun çelenk gönderdiği sergiyi açan BASAD Başkanı Gülek ve davetliler duvarları süsleyen tabloları izlediler.

Açılış süresince salonda müzik dinletisi de vardı.

Serginin 6 Kasım akşamına kadar Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Çetin Emeç Salonu‘nda ziyaretçilere açık olacağı bildirildi.

Adres: Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Çetin Emeç Salonu Ataköy 9. Kısım – Ataköy/Bakırköy…

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.