ERA Kolejleri, VEX World IQ Challenge Şampiyonu Oldu

ERA Kolejleri,

VEX World IQ Challenge Şampiyonu Oldu !

Haber : Necati MUMAY

  • Era Kolejleri, Vex Worlds (Vex Dünya Robot Şampiyonası) Energy Ödülünü Dünya Şampiyonu Olarak Türkiye’ye Getiren ilk ve Tek Türk Takımı oldu.
  • Dünyanın en büyük robot şampiyonası olan Vex World IQ Challenge’dan ödülle dönen tek Türk takımı ERA Kolejleri oldu.
  • 3 gün boyunca tüm katılımcıların sevgisini de kazanan takım, ortaokul grubunda Energy Awards ödülünü alarak kategorisinde Dünya Şampiyonu oldu.

15 yıldır Amerika’da düzenlenen robot finallerine her ülkenin şampiyonları ve mükemmellik ödülü alan takımları katılmaya hak kazanıyor. ERA Robotik takımı’nın Türkiye şampiyonu olarak katıldığı büyük dünya finalinde Energy ödülünü 420 ortaokul arasında kazanıp kategorisinde 1’inci olarak ülkemize ödülle dönüyor.

ERA KOLEJLERİ

Mizaç Merkezli Eğitimi İstanbul’da ilk uygulayan ERA Kolejleri 10’u İstanbul’da biri Bursa’da olmak üzere 11 kampüsü ile anaokulundan liseye kadar “Eğitimde Kalite” hedefi ile geleceğin neslini yetiştiriyor. Eğitime 2013 yılında başlayan ERA Kolejleri 6 bin öğrenciye 600’ü aşkın eğitim kadrosuyla, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımla ve tüm yenilikleri takip ederek kaliteli eğitim veriyor. 5’li Gelişim Sistemi ile zihinsel, fiziksel, psikolojik, sosyal ve akademik gelişimleri destekleyen ders içerikleri, sosyal aktiviteler ve projelerle okulu sadece eğitim görülen yer olmaktan öteye taşıyor.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.