‘‘Dostlarımız 2’’ Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde

‘‘Dostlarımız 2’’ Sergisi

Venüs Sanat Galerisi’nde açıldı

Haber : Necati MUMAY

VENÜS Sanat Galerisi‘nden yapılan yazılı açıklamada ; Hayvan dostlarımız adına düzenlediğimiz bu sergi ile bir parça olsun sokak hayvanlarına katkımız olsun istedik. Sergide eserleri yer alan sanatçılar katılım şartı olarak kedi ya da köpek maması getirmişlerdir.  Toplanan kedi mamaları Selamiçeşme Özgürlük Parkı sahipsiz kedilerin sesi olan hayvan severlere, köpek mamaları ise Ankara Gölbaşı’nda bulunan Patiliköy’e ulaştırılacaktır.” denildi.

23 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergi farklı disiplinlerde çalışılmış hayvan temalı resimleri içermektedir.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar;

Ayla Yeşilmen, Ayşe Yurdalan, Ercan Gündenay, Esen Altındiş, Funda Öner, Hülya Akşehirlioğlu, Hülya Mercan, İhya Odaman, Mücella Balyemez, Natali Aydar, Nesrin Aras, Neşe Alparslan, Saliha Gümüş, Sevgi Tezcanlı, Songül Aydoğan, Şenay Seymen, Şenim Erkan ve Tanya Müsevitoğlu.

VENÜS Sanat Galerisi

Adres : Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sokak No 2 Göztepe-Kadıköy

Tel : 0216 565 3572

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.