Derya Zenginoğlu Connected Brains-İstanbul 34 Sergisi

Derya Zenginoğlu

“Connected Brains-İstanbul34” Sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Derya Zenginoğlu’nun Connected Brains-İstanbul 34 isimli proje sergisi Akyol Art Center’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu…
  • Sergi, 25 Ekim akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

Teşvikiye Şakayık Sokak’ta faaliyet gösteren Akyol Art Center, Derya Zenginoğlu’nun “Connected Brains-İstanbul 34” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteyli çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverin katılımıyla gerçekleşti… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sergiye gönderdiği görkemli çiçek sepeti ile alkış aldı. Konuklar çiçek sepetinin önünde bol bol anı fotografı çektirdiler.

Açılış konuşmasını Akyol Art Center sahibi Ayla Akyol yaptı. Konuşmasında, sanatçı Derya Zenginoğlu’nun yurtdışı çalışmalarında ürettiği irili ufaklı eserlerle sanatseverlerin beğenisine sunduğunu kaydeden Akyol, galerisinde sergilenmesinden gurur duyduğunu ifade etti…

Derya Zenginoğlu da yaptığı konuşmada, uyguladığı projede “Sanat içinde bilim ve bilim içinde sanatı’ eserlerinde dile getirdiğini anlattı. Zenginoğlu bu projeyi Türkiye’de ilk kez sergilemekten mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Serginin 25 Ekim akşamına kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Akyol Art Center,

Adres: Şakayık Sokak Desen Apt. No: 17 Teşvikiye/İstanbul

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.