35. Aydın Doğan Karikatür Yarışması Sergisi

35. Aydın Doğan Karikatür Yarışması Sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Geleneksel hale gelerek her yıl düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Sergisinin açılışında karikatüristler ve kalabalık bir izleyici topluluğu hazır bulundu…

FMV Galeri Işık, 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Teşvikiye Caddesi üzerindeki Işık Okulları giriş katındaki galeride düzenlenen açılış kokteyline kalabalık bir davetli sanatçı ve sanatsever hazır bulundu…

Serginin sunumunda verilen bilgilerde geleneksel hale gelen karikatür yarışmasına dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturulduğu kaydedilerek şöyle denildi:

“35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan FMV Galeri Işık’ta ziyaretçilerini bekliyor. Sergi, 9 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilir”

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi , 9 Şubat akşamına kadar FMV Galeri Işık‘ta izlenime açık tutulacak.

Adres: Galeri Işık, Teşvikiye Caddesi No: 6 Nişantaşı/İstanbul

*****

 

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.