Pınar Kanber “Geçiş” ile Pinelo Art Gallery’de

Pınar Kanber’in “Geçiş” Sergisi

Pinelo Art Gallery’de

Haber: Erol Ünal

Pınar Kanber’in “Geçiş / Transition” isimli sergisi 2 Şubat 2019 Cumartesi günü saat: 18.00’de Pinelo Art Gallery’de açılıyor.

Pınar Kanber’in “Geçiş / Transition” isimli sergisi Pinelo Art Gallery’de 10 Şubat’a kadar Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Pinelo Art Gallery

Adres : Halaskargazi Cad. No: 16/4, Harbiye

PINAR KANBER

Pınar Kanber sanat çalışmalarına 1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mezunlar Derneğinde başladı. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel kariyerinde ulusal ve uluslararası projelerde ve sergilerde yer aldı. Kendi atölyesinde yetişkinlere ve çocuklara sanat eğitimleri verdi. Kurumlarda ve STK sanat danışmanlıkları yaptı. Kocaeli’nde Avrupa Birliği Projelerini koordine etti. Kocaeli’nde yerel gazetede sanat köşe yazarlığı yaptı. Vehbi Koç Vakfı’nda Sanat Yönetmenliği yaparken yüzlerce sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. İşitme Engelliler ile tiyatro kulübü kurdu ve genel koordinatörlüğünü yaptı. Başta Kervansaraylar olmak üzere birçok konuda araştırmaları ve yazıları vardır. Halen Suadiye’de ki kendi atölyesinde sanat çalışmalarına ve yurtdışı projelerine devam etmektedir.

PİNELO ART GALLERY

Pinelo Art Gallery 2012 yılında Cem Aggelos Üstüner tarafından kuruldu.  2016 yılından itibaren Harbiye’deki yeni adresine taşınan galeri  Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün’ün destekleriyle kurulan “MadeByArtist” markası altında yurtdışında sempozyum etkinliklerine başladı. Bugüne kadar çeşitli ülkelerde 7 Sempozyum gerçekleştirdi. Harbiye’deki galeride sanat tarihçi Melek Sarıçam yönetiminde Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenci olan, ya da mezun olmuş ressam ve heykeltraşlara her ay düzenli sergiler düzenlemektedir. Her yaz Yunanistan’ın Sakız Adası’nda Chios Belediyesi ve Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri işbirliği ile workshop ve sergi etkinlikleri yapmaktadır.

Bulgaristan Shummen Universitesi ve Romanya Bükreş Güzel Sanatlar Fakültesi ile Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri arasında Sanat Köprüsü kurmuştur. Her yıl düzenli olarak Yunanistan ve Bulgaristan’da anlaşmalı yaptığı Apodec Gallery (Tenia Menegaki) ve Varna Boris Georgiev Galllery’de (Prof. Valeri Chakalov) sergi organizasyonları gerçekleştirmektedir. Bununla beraber son 3 yıldır; Amerika Birleşik Devletleri’nde, Miami, Orlando, New York şehirlerinde 3 sergi,  Japonya’da Tokyo Metropolitan Müzesi ve Design Festa Gallery’de 2 sergi, Avrupa’da; Paris ve Berlin’de ikişer sergi organizasyonu yapmıştır.

*****

About Erol Ünal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.